23. května 2014 12:28 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

ČR obhájila v americkém žebříčku Best to Invest druhé místo

Investice (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Investice (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Česká republika se umístila na druhém místě žebříčku Best to Invest amerického časopisu Site Selection mezi východoevropskými zeměmi. O umístění států rozhodoval hlavně počet investičních projektů, a to jak nových, tak expanzí současných. V tiskové zprávě o tom informovala agentura CzechInvest.

Stejně jako v roce 2013 obsadilo první příčku Slovensko, Česká republika své druhé místo také obhájila.

"Nebereme to jako prohru, ale spíš jako motivaci ke zlepšování investičního prostředí u nás. Slabá místa jsme za posledních pár měsíců dobře zmapovali, týkají se například technicky vzdělané pracovní síly, povolovacích procesů či víz. Zlepšení těchto oblastí vůči investorům považujeme za prioritu," uvedl Ondřej Votruba, pověřený řízením agentury CzechInvest. V kategorii východoevropských států byly například i Turecko a Rusko.

ČTĚTE TAKÉ

V kategorii západních evropských států se vítězem stalo Irsko. Na druhém místě žebříčku skončila Velká Británie, za ním pak Nizozemsko a čtvrté bylo Německo. Hodnotitele zajímal jak počet vytvořených míst, tak počet investičních projektů nebo infrastruktura státu společně s výší daní a nákladů na podnikání. Žebříček zveřejnil časopis Site Selection ve svém květnovém čísle.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz