9. května 2011 17:38 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

ČSA ubyli pasažéři. Na klíčových linkách jejich počet vzrostl

Letadlo ČSA na pražském letišti. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letadlo ČSA na pražském letišti. | foto: Lidové noviny

PRAHA České aerolinie navyšují počty pasažérů na klíčových evropských a také východních linkách. A to i přes to, že celkový počet přepravených pasažérů v 1. čtvrtletí klesl, kvůli negativnímu vývoji v Africe a na Blízkém Východě.

Koncem března vykázal ukazatel obsazenosti sedaček na letech v rámci celé Evropy 75,5 procenta, vysoká obsazenost letů pokračovala i v následujících týdnech.

Psali jsme

"Na negativní vývoj zejména v Africe jsme zareagovali a pozastavili jsme lety do Káhiry a Damašku. Je ale pozitivní, že obsazenost letů do klíčových evropských a východních destinací roste. Díky tomu jsme se snadněji dokázali vypořádat s poklesem obsazenosti na letech do politicky nestabilních destinací , který postihl celý letecký trh a snižoval obsazenost letů vetšiny společností," uvedla mluvčí aerolinek Hana Hejsková.

"Pozitivní vývoj obsazenosti letů na pravidelných evropských linkách a také na linkách na Východ potvrzuje správnost nastavení letního letového řádu," dodala.

Do letního letového řádu zařadily České aerolinie nové převážně východní destinace, a také navýšily komfort v prémiové třídě. Od počátku letního letového řádu nabídly České aerolinie spojení do celkem 89 destinací ve 44 zemích, z toho 61 destinací v 37 státech je operováno vlastními letouny.

fabFrantišek Bouc