10. června 2014 13:22 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

ČSOB chce prodat čtyři budovy v Praze. Celkem za miliardu

ČSOB | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ČSOB | foto: Lidové noviny

PRAHA Banka ČSOB plánuje prodej čtyř pražských budov s celkovou plochou kolem 38 tisíc metrů čtverečních. Jejich celková hodnota přesahuje jednu miliardu korun. Informovala o tom společnost CBRE, která společně se společností Knigh Frank zajišťuje prodej těchto budov. Transakce by měly být dokončeny ještě letos.

Konkrétně jde o administrativní budovu v Kateřinské ulici 40 v Praze 2 s pronajímatelnou plochou 8238 metrů čtverečních, Na Pankráci 310 v Praze 4 s pronajímatelnou plochou 12 604 metrů čtverečních, v ulici Roztylská 1 v Praze 11 - Chodově s pronajímatelnou plochou 12 148 metrů čtverečních a U průhonu 56 v Praze 7 - Holešovicích s pronajímatelnou plochou 4 692 metrů čtverečních.

ČTĚTE TAKÉ:

ČSOB budovy prodává, protože se snaží optimalizovat své portfolio nemovitostí a snížit náklady. I kvůli tomu chystá stavbu nového komplexu vedle stávajícího sídla v pražských Radlicích.

"Právě probíhající projekt výstavby nové budovy ČSOB, ale i v minulosti realizované úspěšné prodeje některých nemovitostí, stojí za rozhodnutím společnosti prodat tyto čtyři nemovitosti v Praze," prohlásil ředitel útvaru Nemovitosti a investice ve společnosti ČSOB Daniel Rubricius.

Část budov plánuje banka využívat i v budoucnu. Po prodeji nemovitostí, až do dostavby a přestěhování do nového objektu v Radlicích, si bude ČSOB zpětně pronajímat plochy v budovách Na Pankráci a U Průhonu. Část prostor v objektu Na Pankráci bude i nadále využívat jako pobočku.

ČSOB má s prodejem administrativních budov zkušenosti, před několika lety při dostavbě stávající centrály v Radlicích se zbavila hned devíti pražských nemovitostí.

Lidovky.cz, ČTK