Neděle 19. ledna 2020svátek má Doubravka 2 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

ČSOB opět odložila emisi akcií. Belgičané nechtějí ztratit svůj klenot

ČSOB | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ČSOB | foto: Lidové noviny

PRAHA Další významná emise akcií, která se měla uskutečnit na pražské burze, se odkládá. Majitelé ČSOB na poslední chvíli zastavili emisi jejích akcií, která se podle plánu měla uskutečnit na konci března. Lidovým novinám to řekl důvěryhodný zdroj obeznámený se situací.

"Emise akcií byla již zcela připravena, avšak belgičtí majitelé ČSOB ji několik dní před oznámením zastavili," řekl LN zdroj. Belgická bankovní skupina hodlala z prodeje ČSOB poplatit část dluhů, které má u vlámské vlády i evropské komise z doby bankovní krize.

Řádově 40 miliard korun, které měli bankéři z belgické KBC za prodej přibližně 40procentního podílu inkasovat, však hledají jinde. Prodejem ČSOB by se totiž zbavili svého nejlepšího zahraničního aktiva a tomu se všemi silami snaží předejít. Současný odklad emise akcií je již několikátý, není tedy zřejmé, zda ČSOB na burze vůbec skončí.

Podle informací od zdrojů seznámených s vývojem v KBC, dělá tato belgická banka všechno proto, aby nakonec žádnou emisi akcií dělat nemusela. Pokud by nakonec k emisi došlo, provede jí ČSOB velmi pravděpodobně až s podporou pololetních výsledků, tedy nejdříve na podzim letošního roku.

Emisi akcií založenou na výsledcích loňského hospodaření, kdy vydělala přes 13 miliard korun čistého, smí totiž banka podle regulatorních pravidel udělat nejpozději na konci března.

Banka by teoreticky mohla akcie vydat i po zveřejnění výsledků hospodaření za první čtvrtletí, ale to není příliš pravděpodobné.

Premium

Nejhorší jsou opilí pasažéři. Letět v Maxu bych se bála, říká blogující letuška

Letuška Magdaléna Škardová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Být letuškou či stewardem je snem mnoha dětí. Přesně takový dětský sen si splnila Magdaléna Škardová z Brna. Poté, co...

Premium

Opustil ji manžel, mentorka i její hlas. Bojovnice Radůza však tvoří dál

Radůza při koncertu v pražském divadle Dobeška (22. ledna 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Významná česká písničkářka Radka Vranková se může pyšnit i jinými úspěchy. Je výbornou spisovatelkou a rovněž matkou....

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...