31. července 2012 10:40 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

ČSÚ zavádí elektronické výkazy. Firmám tak ulehčí práci

Práce s počítačem (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Práce s počítačem (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Firmy, které státu poskytují základní informace o svém podnikání, budou od příštího roku předávat data Českému statistickému úřadu pomocí automatického elektronického kontaktu. Cílem je zjednodušit práci firem. Pilotní zkoušku celého systému úřad spustí od srpna.

Od 10. srpna tak bude moci 460 respondentů v rámci pilotního projektu ve vybraných statistických zjišťování vyplňovat statistické údaje přímo do editovatelných formulářů ve formátu PDF, a tyto dokumenty zasílat statistikům namísto papírových výkazů nebo výkazů vyplněných elektronicky ve stávajícím programovém vybavení.

ČTĚTE TAKÉ:

"Změna má zjednodušit vzájemnou komunikace mezi ČSÚ a respondenty při elektronickém předávání a vyplňování statistických výkazů," uvedl ČSÚ.

Elektronické PDF výkazy spolu s průvodním dopisem budou rozeslány vybraným respondentům do datové schránky. Jimi zasílaná data budou přímo zpracována, a firmy tak nemusí data vyplňovat duplicitně.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!