26. července 2018 13:01 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Čtvrtina prodejců na Colours of Ostrava porušila zákon. Někteří tím ale splatili dluhy

Fanoušky první den na festivalu přivítal déšť. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fanoušky první den na festivalu přivítal déšť. | foto:  Michal Šula, MAFRA

OSTRAVA Téměř čtvrtina prodejců, které minulý týden na festivalu Colours of Ostrava zkontrolovali pracovníci Finančního úřadu pro Moravskoslezský kraj, porušila zákon o evidenci tržeb. Nedostatky zjistil úřad i u evidování tržeb za ubytování ve stanových městečcích. Díky festivalu ale také deset registrovaných prodejců, kterým hrozila exekuce, zaplatilo úřadu své dluhy. Ve čtvrtek to řekla mluvčí úřadu Petra Homolová.

„Všichni oslovení dlužníci z Moravskoslezského kraje využili šance vyhnout se exekuci na festivalu a dluh vůči finančnímu úřadu uhradili před započetím festivalu, nebo činili v této věci jiné potřebné úkony vůči finančnímu úřadu,“ uvedla Homolová.

Přesto úřad přímo na festivalu jednu exekuci provedl. Šlo o dlužníka se sídlem ve Středočeském kraji. „Zajištěná tržba z prodeje zboží ve výši 26 000 korun pokryla celý nedoplatek tohoto dlužníka,“ uvedla Homolová.

Úředníci zkontrolovali na festivalu 48 prodejců. U jedenácti zjistili závady. Na místě uložili devět pokut celkem za 42 000 korun, ve dvou případech čeká prodejce přestupkové řízení.

„Čtyři kontrolní šetření stanových městeček vyústila v uložení dvou pokut v celkové výši 11 000 korun. Pokuty byly ubytovatelům i prodejcům ukládány především za porušení povinnosti zaslat datovou zprávou údaje o evidované tržbě na daňový portál správce daně a za nevystavení účtenky s povinnými údaji,“ uvedla Homolová.

Stánky na Colours prověřovali také krajští hygienici. Prověřili 50 stánků s různým sortimentem a nedostatky odhalili u sedmi prodejců. Rozdali pokuty za 25 000 korun. Celkově ale hygienici úroveň stravování při letošním ročníku festivalu hodnotili pozitivně.

ČTK
J. Kohout Hezkýýý ... 19:42 26.7.2018
M. Veselý 287 Colours of Ostrava, člen skupiny Agrofert... 18:17 26.7.2018

Najdete na Lidovky.cz