Pátek 26. února 2021svátek má Dorota 1 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Čtvrtletní zisk Facebooku vzrostl, navzdory velké kritice. Akcie však oslabily

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto: Reuters

Palo Alto (USA) Americká internetová společnost Facebook ve čtvrtém čtvrtletí zvýšila zisk meziročně o sedm procent na 7,35 miliardy dolarů (zhruba 169 miliard korun). Oznámila to ve středu firma. Výsledky podniku překonaly očekávání analytiků. Akcie společnosti nicméně po jejich zveřejnění oslabovaly kvůli obavám ze stoupajících nákladů.

Zisk na akcii vzrostl na 2,56 dolaru z 2,38 dolaru před rokem a tržby se zvýšily o čtvrtinu na 21,1 miliardy dolarů. Analytici přitom podle průzkumu společnosti FactSet očekávali zisk 2,52 dolaru na akcii při tržbách 20,9 miliardy dolarů.

Facebook těžil z růstu počtu uživatelů a příjmů z reklamy, které tvoří klíčovou část jeho tržeb. Firmě se daří zlepšovat hospodářské výsledky navzdory pokračující kritice jejích praktik, například při nakládání s osobními údaji uživatelů.

„Tato firma prokazuje, že dokáže odolat pokračující kritice svých praktik a stále dosahovat růstu tržeb i počtu uživatelů,“ uvedla analytička Debra Williamsonová ze společnosti eMarketer. Náklady firmy Facebook se nicméně ve čtvrtém čtvrtletí zvýšily o 34 procent na 12,22 miliardy dolarů, tedy výrazněji, než se očekávalo.

Facebook provozuje kromě největší internetové sociální sítě na světě také aplikace WhatsApp, Instagram a Messenger. Alespoň jednu z jeho služeb denně využívá zhruba 2,26 miliardy lidí, napsala agentura AP.

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Srovnávací test Škody Octavie a Scaly | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!