16. listopadu 2011 10:26 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Cupka neuznal Leoši Marešovi milionovou pohledávku

Leoš Mareš jako moderátor pořadu Eso | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Leoš Mareš jako moderátor pořadu Eso | foto: TV Nova

PRAHA Oddělený správce loterijní společnosti Sazka na zvláštním přezkumném jednání o přihlášených pohledávkách za loterijní firmou popřel pravost šestimiliardové pohledávky společnosti Bestsport, pohledávka podle něj nevznikla. Sazka přitom pohledávku zcela uznala.

Insolvenční správce Sazky Josef Cupka většinu pohledávek popřel, Sazka jako dlužník se s ním zcela ztotožnila. Cupka popřel například pohledávku společnosti Gladiolus za 121 milionů Kč, Geko za 61 milionů Kč či pohledávku Leoše Mareše za 1,2 milionu Kč.

ČTĚTE TAKÉ:

Nepopřel mimo jiné pohledávku společnosti Sidereus Holding za 433 milionů Kč nebo pohledávku ČTK za 566.000 korun.

Zvláštní přezkumné jednání o přihlášených pohledávkách slouží ke konečnému sestavení seznamu věřitelů a jejich pohledávek za Sazkou a rozdělení ceny za její prodej. Podle advokátní kanceláře Ambruz&Dark jednání nemůže zvrátit rozhodnutí o konkurzu a prodeji podniku.

Cupka rozhodoval o 99 pohledávkách za celkem 880 milionů Kč, 17 jich uznal. Vedle toho oddělený správce Jiří Zrůstek řešil pouze pohledávky Bestsportu. Popřené pohledávky půjdou do incidenčního řízení.

K Městskému soudu v Praze se v květnu přihlásilo 2075 věřitelů s pohledávkami za téměř 41,1 miliardy korun. Insolvenční správce poté popřel pohledávky za 17,154 miliardy korun a jako nesporné uznal pohledávky za zhruba 15 miliard korun.

Sazku od listopadu vlastní Sázková kancelář vlastněná společnostmi PPF a KKCG. Ty patří mezi největší věřitele Sazky. Ve výběrovém řízení ji získaly za 3,81 miliardy Kč. Cupka nyní připravuje vypořádání s věřiteli Sazky.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!