9. června 2011 15:41, aktualizováno  15:51 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Cupka rozprášil Hušákův autopark: Bentley, Hummer a šestkrát Audi

Šéf Sazky Aleš Hušák přijíždí na jednání o budoucnosti Sazky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéf Sazky Aleš Hušák přijíždí na jednání o budoucnosti Sazky | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA Tým insolvenčního správce Josefa Cupky pokračuje v úsporných opatřeních, které mají Sazku vrátit opět na nohy. Mimo jiné zrušil leasingové smlouvy na exkluzivní vozy, mezi kterými nechyběl britský klenot Bentley či terénní Hummer.

Při analýzách plateb také správce podle své mluvčí Lenky Tiché narazil na zvláštní odměnu pro jednoho z manažerů, která měla dosahovat částky 8 miliónů korun, a údajně měla být ohodnocením jeho pracovního přínosu při stavbě O2 arény.

Hummer

Zatím však společnost vyplatila z celkové částky pouze 1,5 miliónu korun, zbývající část finanční analytici správce zakázali proplatit a právní tým nyní řeší, zda nebude již proplacenou část odměny požadovat zpět.

Odborníci na finanční toky se rovněž podívali na leasingovou smlouvu na luxusní vůz Bentley, 6 automobilů Audi A8 a 1 vozidlo Hummer. Všechna tato vozidla sloužila pro účely hostů a vybraných zaměstnanců Sazky a byla profinancována prostřednictvím dceřiných společností. Verdikt expertů zní: okamžitě smlouvy zrušit.

Vše o kauze Sazka


"Sazka tak nyní ušetří měsíčně 427 000 korun. Finanční analýza ovšem jednoznačně vyvrátila podezření, že byla ještě v květnu tohoto roku nakupována za hotovost vozidla značky Audi, o nichž média spekulovala," uvedl Cupka v tiskové zprávě.

Interiér Audi A8

Podle informací insolvenčního správce se hospodaření Sazky začíná obracet k lepšímu. "Tržby stále rostou a například z včerejšího losování Sportky se v porovnání s minulým týdnem vytěžilo o 24 % více," uvedl Cupka. Nedělní tah, který i v minulosti vykazoval vyšší obraty, zaznamenal podle něj ještě větší vzestup, tržby vzrostly o 37 %.

Nefunguje pětina terminálů
Předseda Sdružení trafikantů a prodejců tisku Milan Ságner informoval, že podle jeho hrubého odhadu ze 1300 terminálů Sazky, které trafikanti v době finančních potíží společnosti vypnuli, jich nyní nefunguje již jen asi pětina.

Celkem má Sazka přibližně 6500 terminálů. Nabídku společnosti PPF na převzetí pohledávek z kaucí za Sazkou využije podle něj nejméně 80 procent trafikantů. "Situace je ale nyní nepřehledná. Někteří trafikanti chtějí obnovit spolupráci se Sazkou, někteří plánují spolupráci s Fortunou, jiní s oběma," podotkl.

Lidovky.cz