1. června 2011 16:04 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Cupkův tým úřaduje v Sazce, vyhodil mluvčího Tunu

Aleš Hušák a Jan Tuna odcházejí ze soudní budovy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Aleš Hušák a Jan Tuna odcházejí ze soudní budovy | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

PRAHA Skupina spolupracovníků insolvenčního správce Josefa Cupky od ranních hodin úřaduje v budově Sazky. Podle tiskové mluvčí správce Lenky Tiché tým řídí současný management a definuje jednotlivé kroky, které by měli vést ke stabilizaci společnosti.

"Management Sazky úzce spolupracuje se správcovým týmem a plně se mu zodpovídá ze všech svých úkonů, " informovala Tichá.

Šéf Cupkova týmu Marek Biely dnes rozhodl o ukončení pracovně právního vztahu s dosavadním mluvčím Janem Tunou, jeho kompetence přebrala v plném rozsahu právě Cupkova mluvčí Lenka Angelika Tichá.

Zachránce nevybrán
Dnešní schůze věřitelského výboru Sazky proběhla, ale nabídku na poskytnutí peněz nutných k zajištění chodu společnosti výbor nevybral. Konkrétní nabídka byla totiž pouze jedna.
 

Vše o kauze Sazka

K zajištění peněz na vyplácení výher a provozu Sazky budou podle nedělního prohlášení předsedy věřitelského výboru Josefa Novotného třeba stovky milionů, možná až půl miliardy korun. Cupka již v pondělí získal příslib, že věřitelský výbor poskytne veškerou potřebnou součinnost ve snaze získat nutné peníze k zajištění chodu společnosti.

Lidovky.cz, ČTK