5. listopadu 2010 11:14 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Czech Coal ukončil insolvenční řízení proti mostecké teplárně

Krajina poničená těžbou uhlí | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Krajina poničená těžbou uhlí | foto: Shutterstock

MOST/PRAHA Skupina Czech Coal stáhla svůj insolvenční návrh na mosteckou teplárnu United Energy, kterou vlastní konkurenční Energetický a průmyslový holding (EPH). Těžební společnosti ze skupiny Czech Coal se touto formou domáhaly proplacení pohledávek v celkové výši téměř 522 milionů korun.

Czech Coal současně dodává, že tím celá záležitost nekončí. "Litvínovská uhelná a další společnosti skupiny Czech Coal se hodlají domoci svých práv podáním žalob," upozornila mluvčí Czech Coalu Gabriela Benešová.

Těžařská skupina podala insolvenční návrh na firmu vlastnící teplárnu v Komořanech u Mostu letos v dubnu. Krajský soud v Ústí nad Labem však v květnu zastavil. Navrhovatel totiž podle vyjádření soudu zapomněl uhradit zálohu na náklady řízení. United Energy odůvodnila neuhrazení faktury za uhlí tím, že dluh započtla oproti závazkům Litvínovské uhelné k teplárně.

Skupina Czech Coal se následně proti rozhodnutí soudu odvolala. Řízení u krajského soudu se mělo konat v pátek 5. listopadu, jenže těsně před tím k soudu dorazila žádost o stažení insolvenčního návrhu.