4. května 2011 11:06 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Dalkia má rekordní zisk, úspěšně prodala teplárnu

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto: Danfoss

OSTRAVA Rekordní zisk 5,16 miliardy korun po zdanění loni vykázal největší distributor tepla v Česku, skupina Dalkia Česká republika. Vyplývá to z informací, které získaly Lidové noviny. Oproti výsledku z roku 2009 se jedná o více než dvojnásobek.

Historicky nejvyššího zisku Dalkia ČR dosáhla díky prodeji Teplárny Trmice, která teplem zásobuje Ústí nad Labem. Kupujícím majoritního balíku akcií byla elektrárenská společnost ČEZ, Dalkia si ponechala jen 15procentní podíl. Zisk Dalkie ČR z prodeje Teplárny Trmice dosáhl 3,25 miliardy korun.

Čtěte také:

Bez uvedeného vlivu by se čistý zisk meziročně snížil zhruba o jednu pětinu. Konsolidované tržby Dalkie ČR se meziročně zvýšily o osm procent na 13,8 miliardy korun. Tržby rostly díky rozšíření skupiny o nové dceřiné firmy Dalkia Industry CZ a Czech-Karbon, které více než vynahradily úbytek trmické teplárny. Obě zmíněné firmy Dalkia převzala loni v červnu od těžební skupiny NWR.

Dalkia ČR zajišťuje výrobu tepla na Ostravsku, v Olomouci, Přerově, Novém Jičíně, Krnově a prostřednictvím dceřiných firem také v Kolíně a Mariánských Lázních. Patří též mezi významné výrobce elektřiny v Česku. Většinovým vlastníkem společnosti je francouzská Veolia Environnement.

Advantage Consulting, s.r.o.
LINUX SPECIALIST

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 60 000 - 70 000 Kč