29. září 2013 8:51 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Dálnice D1 je po nočních uzavírkách opět průjezdná

Uzavírka dálnice (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Uzavírka dálnice (ilustrační foto). | foto: ČTK

LOKET (BENEŠOVSKO) Nejfrekventovanější tuzemská dálnice D1 je po noční přerušované uzavírce v úseku mezi Loktem a Hořicemi od sedmé hodiny ranní opět průjezdná. Dálnice byla v noci čtyřikrát na hodinu a půl uzavřena kvůli výstavbě nového mostu na 71. kilometru, pak byla na stejnou dobu otevřena.

Uzavírka se obešla bez problémů. Řekli to mluvčí středočeské policie Pavel Truxa a Ivan Čásenský, který má na starosti stavební dozor pro ředitelství silnic a dálnic. Šlo o letošní poslední úplnou uzavírku kvůli modernizaci D1, předtím byla silnice o víkendu přes noc uzavřena třikrát.

VÍCE K TÉMATU:

Stavbařům se v noci podle Čásenského podařilo zvednout čtyři železobetonové nosníky, které budou sloužit jako základy nového mostu. Dva byly na místě a dva dovezly kamiony v noci. Jeden nosník mostu je dlouhý 34 metrů a soupravy, které jej převážely, dohromady vážily 120 až 130 tun.

Situace bez komplikací

Podle Čásenského se kolem 6:45 začalo jezdit v uzavřeném úseku jedním pruhem ve směru na Prahu i Brno a čekalo se na odmontování jeřábu. Podle Truxy byl provoz obnoven krátce po 7:00. "Situace na D1 je bez komplikací, v noci také nebyly problémy," uvedl Truxa.

Zhotovitelé letos využili nočních víkendových uzavírek ze soboty na neděli už třikrát. Pokaždé to bylo kvůli bourání starých mostů přes D1. Zatím ani v jednom takovém případě omezení nezpůsobila podle ministerstva dopravy podstatnou dopravní komplikaci.

O opravě dálnice D1 rozhodlo ministerstvo dopravy předloni v červnu. Celá modernizace mezi Mirošovicemi na 21. kilometru a Kývalkou na 182. kilometru má stát asi 14 miliard korun, počítá se s využitím peněz z Evropské unie.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!