1. července 2011 7:57 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Další bankrot CK. Klienti I.Parkam Holidays neodletěli

Klienti CK I.Parkam Holidays na dovolenou neodletěli. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Klienti CK I.Parkam Holidays na dovolenou neodletěli. | foto: ČTK

PRAHA Cestovní kancelář I.Parkam Holidays, která se specializuje na Řecko a Bulharsko, je v úpadku a její klienti v pátek na dovolenou neodletí. CK o tom informovala na svých webových stránkách.

Mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) Tomio Okamura řekl, že v zahraničí je nyní asi stovka klientů CK. Je to třetí případ ukončení činnosti tuzemské CK v letošním roce.

Podle Okamury CK I.Parkam Holidays patřila k menším CK, ročně odbavila přibližně 3 tisíce českých turistů.

Insolvenční návrh bude podán na Městském soudu v Praze. Cestovní kancelář I.Parkam Holidays, jež na trhu působila 12 let, je pro případ úpadku pojištěna u Generali pojišťovny. Ta na svých webových stránkách popisuje, jak se mají klienti zkrachovalé cestovky domáhat škody.

Poškození klienti mají nejprve vyplnit protokol, který naleznou na internetových stránkách pojišťovny a poté jej deslat na Europ Assistance s.r.o, která pro Generali zajišťuje veškerou administrativu spojenou s likvidací pojistné události. 

V České republice je nyní na trhu 1420 cestovních kanceláří, které loni prodaly 2,225 milionu zájezdů.

VYJÁDŘENÍ CESTOVNÍ KANCELÁŘE

Vážení klienti,
je nám velmi líto, ale společnosti I. PARKAM HOLIDAYS s.r.o. se přes veškerou snahu nepodařilo zajistit úhradu letecké přepravy klientů, kteří měli odletět dne 1.7.2011 na zájezd do Bulharska a Řecka.Společnost I. PARKAM HOLIDAYS s.r.o. se i přes velkou snahu po 12-ti letech své činnosti ocitla v úpadku. Dne 1.7.2011 bude podán insolveční návrh na Městském soudu v Praze. Cestovní kancelář I.PARKAM HOLIDAYS s.r.o. je pro případ úpadku pojištěna u GENERALI pojišťovny a.s.

P. P. Nikolov, jednatel společnosti

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!