Čtvrtek 6. května 2021svátek má Radoslav 2 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Další ‚vedlejšák‘ Kleslové. Dostává téměř 750 tisíc ročně od Pražské teplárenské

Radmila Kleslová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radmila Kleslová | foto: MAFRA - Michal Růžička

PRAHA Starostka Prahy 10 Radmila Kleslová (ANO) bere za členství v představenstvu Pražské teplárenské téměř 62 tisíc korun měsíčně. Za co přesně však Kleslová peníze od firmy dostává, není jasné. Šéfka pražské buňky hnutí ANO přitom před pár dny v reakci na odhalení smlouvy její advokátní kanceláře s firmou ČEZ odstoupila z pozice místopředsedkyně strany.

Se zjištěním přišel deník Mladá fronta Dnes. Podle něj je ve smlouvě zakotven i nárok na tantiému, tedy na podíl ze zisku. Ten každoročně dosahuje několika milionů korun. Například za rok 2014 šlo podle deníku o 6,4 milionu korun. Tuto sumu si mezi sebou rozdělilo 5 lidí.

Kromě toho má pak šéfka pražské buňky hnutí ANO nárok i na služební auto a telefon. Ze smlouvy přitom nevyplývá, za co přesně Kleslová peníze a další výhody pobírá.

Pražská teplárenská přes svého mluvčího odmítla pravost informací obsažených ve smlouvě potvrdit. „Mám pokyn tyto informace nezveřejňovat,“ sdělil deníku mluvčí firmy Radek Ježdík.

Není to přitom jediná činnost Kleslové, za kterou byla v poslední době kritizována. Kromě funkce starostky Prahy 10 a místopředsedkyně hnutí ANO, na níž tento týden rezignovala, je Kleslová také předsedkyní dozorčí rady Pražské energetiky.

K odstoupení z pozice místopředsedkyně hnutí ANO ji pak donutila smlouva její advokátní kanceláře s firmou ČEZ. Své odstoupení Kleslová komnetovala jako pokus člena dozorčí rady ČEZu a zároveň bývalého Babišova náměstka Lukáše Wagenknechta poškodit její osobu.

Exploze viru: v domově důchodců ve Vrchlabí zabil polovinu seniorů

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tragédie v domově seniorů varuje, jak rychle se šíří nákaza koronavirem a jak smrtelná může být. Celorepublikově pak...

Randění pod rouškou. Reportérka absolvovala sedm pokusů o seznámení

Reportérka Julie Mahlerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Jestli si někoho nenajdeš, než ti bude třicet, nainstaluju ti seznamku,“ oznámila mi moje nejlepší kamarádka. Patřím...

Zavřené nezavřené restaurace. Jak vypadá zapovězený společenský život?

Rozhánění nelegální párty. Policie v lednu zasahovala na večírku v domě v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zaplněné stoly, skupinky lidí se sklenicemi vína a smích nesoucí se až na ulici. Nejde o výjev starý víc než rok, ale o...