Pátek 27. listopadu 2020svátek má Xenie -2 °C zataženo Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Další ‚vedlejšák‘ Kleslové. Dostává téměř 750 tisíc ročně od Pražské teplárenské

Radmila Kleslová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radmila Kleslová | foto: MAFRA - Michal Růžička

PRAHA Starostka Prahy 10 Radmila Kleslová (ANO) bere za členství v představenstvu Pražské teplárenské téměř 62 tisíc korun měsíčně. Za co přesně však Kleslová peníze od firmy dostává, není jasné. Šéfka pražské buňky hnutí ANO přitom před pár dny v reakci na odhalení smlouvy její advokátní kanceláře s firmou ČEZ odstoupila z pozice místopředsedkyně strany.

Se zjištěním přišel deník Mladá fronta Dnes. Podle něj je ve smlouvě zakotven i nárok na tantiému, tedy na podíl ze zisku. Ten každoročně dosahuje několika milionů korun. Například za rok 2014 šlo podle deníku o 6,4 milionu korun. Tuto sumu si mezi sebou rozdělilo 5 lidí.

Kromě toho má pak šéfka pražské buňky hnutí ANO nárok i na služební auto a telefon. Ze smlouvy přitom nevyplývá, za co přesně Kleslová peníze a další výhody pobírá.

Pražská teplárenská přes svého mluvčího odmítla pravost informací obsažených ve smlouvě potvrdit. „Mám pokyn tyto informace nezveřejňovat,“ sdělil deníku mluvčí firmy Radek Ježdík.

Není to přitom jediná činnost Kleslové, za kterou byla v poslední době kritizována. Kromě funkce starostky Prahy 10 a místopředsedkyně hnutí ANO, na níž tento týden rezignovala, je Kleslová také předsedkyní dozorčí rady Pražské energetiky.

K odstoupení z pozice místopředsedkyně hnutí ANO ji pak donutila smlouva její advokátní kanceláře s firmou ČEZ. Své odstoupení Kleslová komnetovala jako pokus člena dozorčí rady ČEZu a zároveň bývalého Babišova náměstka Lukáše Wagenknechta poškodit její osobu.

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro MF DNES (Lány, 8. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...