16. listopadu 2012 11:02, aktualizováno  11:04 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Další výpadek v řadě. Zákazníci Vodafone ráno nikam nedovolali

Vodafone. Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vodafone. Ilustrační foto. | foto: Reuters

PRAHA Mobilní operátor Vodafone se zhruba po měsíci musí potýkat s dalším rozsáhlým výpadkem služeb. Řada jeho zákazníků se po deváté hodině nemohla dovolat a nedostupná byla i infolinka operátora.

„Dobrý den, momentálně se někteří zákazníci mohou setkat s omezenou kapacitou sítě. Intenzivně pracujeme na nápravě. Hned jak budeme mít další informace, ozveme se. Všem zákazníkům, kterým to způsobuje komplikace, se velmi omlouváme,“ napsal Vodafone před desátou hodinou na svůj facebookový profil.

Podle serveru Mobil.cz hlásili problémy uživatelé v Praze nebo ve východních Čechách. Někteří zákazníci nemohli telefonovat, posílat SMS ani se připojit k internetu. Po desáté hodině už se začala situace zlepšovat a lidé se mohli opět přihlásit do sítě.

„Kapacitu sítě stále navyšujeme, zákazníci už by měli komplikace zaznamenat jen v minimální míře. Pokud u někoho přetrvávají, doporučujeme vypnout a zapnout telefon,“ řekl serveru mluvčí operátora Miroslav Čepický.

ČTĚTE TAKÉ:

Stížnosti zaplnily i sociální síť Twitter. „Další výpadek sítě? To snad už děláte naschvál! Ztratil jsem 20 minut restarty mobilu a čištěním kontaktů,“ píše například uživatel @eleph4nt.

Nejedná se o ojedinělý výpadek, v posledních dnech už měl operátor problémy několikrát, čehož si všiml například uživatel @dcermak: „Vodafone má letos už 3. Výpadek sítě za poslední 2 měsíce. Když to neumíte tak tu síť zrušte a nabídněte někomu z kandidátů na virtuály.“

Lidovky.cz

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Najdete na Lidovky.cz