20. prosince 2012 13:04 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Daniel Köppl končí po 13 letech v Economii. „Kozy pást nepůjdu,“ říká

Slavnostní vyhlášení Časopis roku 2008, květen 2009 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slavnostní vyhlášení Časopis roku 2008, květen 2009 | foto: Unie vydavatelů

PRAHA Šéfredaktor týdeníku Marketing&Media a šéf marketingových titulů Daniel Köppl po 13 letech odchází z vydavatelství Economia. Nesouhlasí totiž s novým směřováním odborných časopisů.

„Poslední minimálně dva roky jsem jel jako fretka a mám pocit, že si potřebuji nějakou rozumnou chvilku odpočinout. Pak budu koukat, co a jak dál,“ řekl Köppl serveru Lidovky.cz s tím, že již dostal několik nabídek, konkrétnější ale být nechtěl.

Změny v Economii

Vydavatelství Economia nedávno obměnilo představenstvo a dozorčí radu. Majitel společnosti Zdeněk Bakala se bude nově věnovat firmě z pozice předsedy představenstva. Novou členkou vedení bude i jeho žena Michaela Maláčová.

Počátkem prosince z pozice generálního ředitele odešel Petr Babický.
ČTĚTE VÍCE

O odchodu dlouholetého šéfredaktora informoval jako první server MediaGuru.cz. Podle něj vedení týdeníku Marketing&Media dočasně převezme Bohuslav Bohuněk, šéfredaktor magazínu Trend Marketing.

Köppl se s vedením divize B2B titulů (publikace, které nejsou určené pro širší veřejnost, ale pro podniky, odborníky a instituce – pozn. red.) delší dobu nemohl dohodnout na směřování odborných časopisů.

„Nejsem naštvaný. Naše názory byly diametrálně odlišné a nakonec jsme se shodli, že nemá cenu to tlačit na sílu,“ přibližuje Köppl „Impulsem pro odchod bylo moje drahé dítě, které mi řeklo ať se na to vykašlu, když mě to štve“ dodává.

A jaké jsou jeho plány do budoucna? „Samozřejmě bych chtěl zůstat ve vydavatelské nebo mediální bražni. Nemám touhu jít cvrnkat kuličky nebo chovat kozy. Je to ale příliš čerstvé na to, abych řekl, že půjdu tam a tam,“ uzavírá bývalý šéfredaktor, který ve vydavatelství Economia pracoval téměř třináct let.

mevMartin Nevyhoštěný

Najdete na Lidovky.cz