12. září 2012 12:54 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Daňová správa má zaplatit pokutu 350 tisíc. Porušila ochranu soukromí

Počítačová bezpečnost - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Počítačová bezpečnost - ilustrační foto | foto: Shutterstock

PRAHA Generální finanční ředitelství má zaplatit pokutu 350 000 korun za nahlížení do databáze daňových přiznání. Sankci mu uložil Úřad pro ochranu osobních údajů a potvrdil ji soud. Řekl to předseda úřadu Igor Němec.

Ochránci soukromí podle něj finanční ředitelství pokutovali kvůli tomu, že "není v databázi možné rozeznat, kdo a za jakým účelem se do ní díval na jaké daňové přiznání". "Což je ze zákona povinnost," uvedl Němec, podle něhož je pokuta poměrně vysokou částkou pro státní orgán.

ČTĚTE TAKÉ:

Ministerstvo školství platilo za zveřejnění údajů o romských žácích

O sto tisíc vyšší pokutu dostalo od úřadu například v červenci ministerstvo školství za neoprávněné zveřejnění údajů o romských žácích, kteří dostávali dotace na studium. Ministerstvo v seznamu zveřejnilo bydliště žáků, údaje školy a výši poskytnuté dotace.

Lidovky.cz, ČTK

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz