4. března 2013 21:39 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Dánsko chce po Microsoftu doplatit na daních až 20 miliard

Microsoft (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Microsoft (ilustrační foto) |

KODAŇ Dánsko chce po Microsoftu doplatit na daních 5,8 miliardy dánských korun (téměř 20 miliard Kč). Uvedla to dnes dánská veřejnoprávní rozhlasová stanice DR s tím, že jde o nejvyšší částku dodatečného doplacení daní v historii země.

Stanice se odvolává na nejmenované zdroje. Podle nich dánský daňový úřad jedná s Microsoftem o nezaplacené dani, která pochází z převzetí dánské softwarové firmy Navision v roce 2002 za celkem 10,8 miliardy DKK.

Daňový úřad tvrdí, že Microsoft prodal práva na úspěšný software firemního plánování firmy Navision, který se nazývá Dynamic NAV, své dceřiné společnosti v Irsku za cenu nižší, než byla tržní cena.

ČTĚTE TAKÉ:

Daňové úřady proto chtějí doplatit z prodeje Dynamic NAV na dani a úrocích 5,8 miliardy DKK, uvedla rozhlasová stanice. Zástupci Microsoftu v Dánsku se odmítli ke zprávě vyjádřit. Stejně tak i dánský daňový úřad.

Dánská vláda navrhla v únoru snížit firemní daň na 22 procent ze současných 25 procent. Firemní daň v Irsku se odvíjí od typu podnikání, nejnižší je 12,5 procenta, napsala agentura Reuters.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!