8. srpna 2014 9:45 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Datart mění majitele. Francouzi ho prodali zpět do českých rukou

Prodejna Datart. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prodejna Datart. | foto: Reprofoto

Síť obchodů s elektronikou Datart už nepatří francouzské společnosti Darty. Svůj 60procentní podíl prodali zakladatelům firmy - nově tak tito manažeři drží více než tři čtvrtiny firmy. Pro zákazníky by tento obchod neměl přinést žádné změny.

Jedna z nejznámějších maoobchodních značek v Česku mění svého majitele. Dvaačtyřicet obchodů Datart už nepatří francouzské společnosti Darty - ta prodala svůj 60procentní podíl zakladatelům firmy, kteří v ní stále působí jako manažeři.

Zaplatili za něj pět milionů eur, což je v přepočtu zhruba 139 milionů korun. O tomto přesunu zpět do českých rukou se spekulovalo už dlouhou dobu. Pro zákazníky obchodu by se v nejbližší době nemělo nic měnit, struktura ani počet prodejen.

ČTĚTE TAKÉ:

Zakladatelé firmy ve ztrátové síti prodejen s elektronikou drží 80 procent. Zbylý podíl  totiž následně prodali společnost HP Invest, která shodou okolností provozuje konkurenční síť Euronics.

"Chápeme vstup do Datartu jako zajímavou investiční příležitost. Datart je pro nás dlouhodobě vzorem v oblasti poskytování zákaznických služeb, od něhož jsme se zejména v této oblasti hodně učili," vysvětlil předseda představenstva HP Invest Daniel Večeřa.

Datart v Česku a na Slovensku provozuje 42 prodejen s elektrospotřebiči a e-shopy Datart.cz a Datart.sk.

mipMichal Pavec

Najdete na Lidovky.cz