18. září 2013 11:34 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Deichmann chce v ČR expandovat. Otevře až 50 prodejen

Výběr bot - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Výběr bot - ilustrační foto | foto: Shutterstock

PRAHA Obuvní řetězec Deichmann, který je jedničkou na domácím trhu s obuví, chce v Česku dál expandovat. V dalších letech otevře 30 až 50 nových prodejen. Nyní jich má sto. Loni obrat firmy vzrostl o 2,5 procenta na 1,6 miliardy korun. V příštím roce chce firma spustit e-shop

"V České republice vidíme potenciál šesti až deseti nových prodejen ročně. To představuje investice okolo 6,8 milionu korun na nově otevřenou prodejnu," uvedl jednatel firmy Karel Madzia. Deichmann prodal loni v ČR 3,28 milionu párů bot.

V plánu je i e-shop

Deichmann plánuje v ČR také spustit internetový obchod. "Vycházíme z toho, že by se tak mohlo stát začátkem roku 2014," dodal Madzia. Orientaci na český trh podle něj podtrhuje i skutečnost, že firma až 15 procent sortimentu vytváří speciálně pro Česko.

"Zákazníci jsou citliví na cenu a orientují se podle nejlepšího poměru ceny a kvality, zvláště v současné hospodářské krizi. Patrně nejvíce klesají výdaje za elegantní business oblečení, nejméně za obuv," uvedl předseda správní rady společnosti Heinrich Deichmann.

Řetězec Deichmann otevřel v ČR první prodejnu v roce 2003, v současnosti zaměstnává v Česku 677 pracovníků.

ČTK, Lidovky.cz

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…