21. ledna 2010 12:59, aktualizováno  22:31 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Dělníci francouzské ocelárny propustili čtyři vězněné šéfy

Ocelárna - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ocelárna - ilustrační foto | foto: Shutterstock

PAŘÍŽ Stávkující zaměstnanci ocelárny ve východofrancouzském městě Fraisses, které čeká propuštění, dnes pustili na svobodu čtyři vysoké manažery, které od středy drželi pod zámkem. Předcházela tomu dohoda o výši výplat.

Továrna, kterou vlastní švédská metalurgická firma Akers, má být letos v červnu uzavřena kvůli nedostatku zakázek. O práci přijde všech 120 zaměstnanců, kteří jsou od 13. ledna ve stávce.

Ve středu mluvčí společnosti sdělila, že jednání s dělníky o odstupném ztroskotala a několik zaměstnanců rozhořčených nabídkou firmy uvěznilo čtyři manažery, včetně ředitele francouzské pobočky společnosti Akers. Ti strávili uplynulou noc ve společenské místnosti továrny na rozkládacích lehátcích.

Vedení a dělníci dnes obnovili středeční neúspěšná jednání. Nakonec se shodli, že každý z dělníků obdrží 20.000 eur a dalších 8500 eur, pokud se cíle podaří splnit do června, řekl Reuters člen odborů Hakim Mekrali.

Francie loni zažila vlnu podobných "únosů" členů vedení. Francouzský ministr průmysl Christian Estrosi dnes akci dělníků odsoudil.

Lidovky.cz, ČTK

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?