29. října 2015 10:08 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Ztrápená Deutsche Bank vyhodí 15 tisíc lidí. Je v rekordní ztrátě

Centrála Deutsche Bank ve Frankfurtu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Centrála Deutsche Bank ve Frankfurtu | foto: Reuters

FRANKFURT NAD MOHANEM Největší německá bankovní společnost Deutsche Bank ve třetím čtvrtletí prodělala rekordních šest miliard eur (téměř 163 miliard korun). Za vysokou ztrátou stály rozsáhlé odpisy v divizi investičního bankovnictví a v divizi drobných bankovních služeb Postbank.

Společnost ve čtvrtek rovněž oznámila, že plánuje zrušení patnácti tisíc pracovních míst.

Firma v současnosti zaměstnává kolem 100 tisíc lidí. Plán na rušení pracovních míst se týká 9000 zaměstnanců Deutsche Bank na plný úvazek a 6000 externích pracovníků. Firma rovněž hodlá během příštích dvou let prodat aktivity zaměstnávající 20 tisíc lidí. To se týká zejména dříve ohlášeného prodeje divize Postbank.

Deutsche Bank hodlá omezit také své mezinárodní aktivity. Zcela se stáhne z deseti zemí, například z Dánska, Mexika, Argentiny a Chile, napsala agentura DPA.

Deutsche Bank v posledním roce řeší problém za problémem. Například americké ministerstvo spravedlnosti banku aktuálně vyšetřuje kvůli podezření, že lokální pobočka pomáhala bohatým Rusům – včetně podnikatelů blízkých prezidentu Vladimiru Putinovi – dostat peníze ze země.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!