8. listopadu 2019 11:16 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Developer z Humpolce se dostal mezi nizozemské superboháče. V ‚klubu devíti nul‘ je devatenáctý

Generální ředitel skupiny CTP Remon Vos. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Generální ředitel skupiny CTP Remon Vos. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Žebříček nizozemských miliardářů se nejnověji rozrostl o jméno s výraznou českou stopou. Jde o byznysmena Remona Vose, který žije v České republice a je majitelem největšího tuzemského developera průmyslových parků CTP. Podle letošního seznamu Quote 500 se stal devatenáctým nejbohatším Nizozemcem s odhadovaným majetkem ve výši 1,5 miliardy eur, což je víc než 38 miliard korun.

V současnosti 49letý Vos se v polovině 90. let přestěhoval do České republiky a v roce 1998 spolu s partnery založil v Humpolci firmu CTP. Z ní nakonec vyrostl největší vlastník průmyslových realit v tuzemsku a od letoška i na Slovensku, přičemž podniká ještě v dalších pěti zemích střední a východní Evropy. Vos se v červnu stal jediným majitelem CTP.

Respektovaný žebříček Quote 500 nizozemských superboháčů každoročně vydává ekonomický magazín Quote. O Vosovi a dalších novinkách v takzvaném nine-zeros club, tedy v klubu devíti nul, informovala nizozemská média.

„Nejnovějším přírůstkem v seznamu je Remon Vos, generální ředitel největšího českého projektového developera CTP. Vos přichází jako devatenáctý, s odhadem aktiv 1,5 miliardy eur,“ napsal server Tellerreport.com

CTP nabízí 5,5 milionu metrů čtverečních nájemních ploch a obsazenost má 95 procent. Podle informací z výroční zprávy za rok 2018 činil hrubý příjem z pronájmů 274 milionů eur (téměř sedm miliard korun) a celkový majetek společnosti vystoupal na 4,8 miliardy eur (122,5 miliardy korun).

Dědička pivního impéria Charlene de Carvalho-Heineken.
Jitse Groen, šéf a zakladatel rozvozce jídla Takeaway.Com

Skupina nizozemských miliardářů, tedy boháčů s aktivy přesahujícími jednu miliardu eur, se letos rozrostla o šest lidí na celkových 37. Kromě Vose je v ní nově například 41letý Jitse Groen, šéf a zakladatel rozvozce jídla Takeaway.Com, nebo 44letý spoluzakladatel softwarové firmy Elastic Steven Schuurman.

Žebříčku s odstupem kraluje dědička pivního impéria Heineken Charlene de Carvalho-Heineken s majetkem za 14,2 miliardy eur (362 miliard korun).

Pokud bychom to pro zajímavost srovnali s českými superboháči, tak dlouholetá jednička Petr Kellner je na tom velmi podobně. Podle letošních čísel Forbesu má majetek za 350 miliard korun. Remon Vos by sdílel šesté místo se zakladatelem Avastu Pavlem Baudišem.

David Vagaday

Autor

David VagadayDavid.Vagaday@lidovky.czČlánky
Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

„Když se něco naučíte rychle, váš mozek bude mít tendenci pamatovat si to... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

Prostitutka láká zákazníky za výlohou vykřičeného domu v Dubí u Teplic (2005) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

S. Ševeček a vo na to Hliník? 13:53 8.11.2019

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!