Neděle 25. října 2020svátek má Beáta 15 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Developeři CTP vydali dluhopisy za více než 17 miliard korun

Budova CTP Parku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Budova CTP Parku | foto: CTP

PRAHA Developerské společnosti CTP, která se zabývá logistickými centry a průmyslovými parky, se daří navzdory koronakrizi. Jednou z výhod právě CTP je fakt, že klade velký důraz na ekologii. Skupina nyní vydala zelené dluhopisy v hodnotě 650 milionů eur.

CTP je jako jedna z pěti největších logistických developerských společností vedena Remonem Vosem, který buduje společnost od poloviny devadesátých let po celou dobu z České republiky. Dluhopisy byly investory velmi dobře přijaty. Poptávka po nich násobně převýšila nabídku a na vrcholu dosáhla více než 2 miliard eur.

Skupina CTP má velmi úspěšný obchodí model, když ve střední Evropě provozuje 100 průmyslových parků s více než 500 nájemci. Společnost se rovněž silně orientuje na udržitelnost a chce dosáhnout provozní uhlíkové neutrality do roku 2023.

CTP Spielberk
CTP Spielberk

„Úvodní emise byla úspěšná díky tomu, že CTP byla ve správnou dobu na správném místě. Logistické nemovitosti aktuálně stojí na pevných nohou, zejména v regionu CEE, který má jedny z nejrobustnějších ekonomických základů v Evropě. Také nám záleží na dlouhodobé udržitelnosti, což prokazujeme certifikací BREEAM pro celé naše portfolio. Solidní kreditní parametry společnosti CTP ocenily i ratingové agentury a investoři, firma získala dva ratingy investičního stupně od agentur Moody‘s a S&P a zvládla realizovat svůj debut zelených dluhopisů navzdory turbulentním podmínkám na trhu,“ říká finanční ředitel CTP Richard Wilkinson.

CTP se pro zelené dluhopisy rozhodla poté, co se v roce 2019 zavázala k certifikaci celého svého portfolia logistických a průmyslových projektů na úrovni BREEAM Very Good nebo vyšší. Výnos z emise využije společnost k financování či refinancování portfolia svých zelených aktiv v souladu s vlastním programem Green Bond Framework a v budoucnu i k dalším způsobilým projektům.

„Emise měla silný spád – do hodiny od zahájení vyrovnala poptávka nabídku. Přihlásilo se přes 150 vysoce kvalitních zájemců. Svědčí to o velmi úspěšném debutu pro CTP,“ dodávají zástupci banky Morgan Stanley, výhradní poradci pro rating a strukturu zelené emise.

Navzdory současné situaci na trhu kvůli viru Covid 19 je o zelené dluhopisy CTP silná poptávka, díky čemuž CTP navýšilo emisi o 150 milionů eur. Jde o největší a zároveň nejvíce poptávanou úvodní emisi dluhopisů developerské společnosti v regionu CEE. Hrubá hodnota aktiv společnosti byla v červnu 2020 5,5 miliardy eur.

Po čtyřicítce žijeme na vypůjčený čas, říká lékař David Sedmera

David Sedmera | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lidské tělo je velmi přesný a dokonalý mechanismus. V některých směrech až zázračný. Proč je však uspořádání těla...

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...