6. června 2012 7:48 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Pokus o záchranu: Španělsko může získat preventivní úvěr

Španělské euro | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Španělské euro | foto: ČTK

BERLÍN Evropští činitelé zvažují, zda Španělsku nenabídnou preventivní úvěrovou linku, která by šla přes evropský záchranný fond a která by pomohla stabilizovat španělský bankovní sektor.

S informací přišel německý list Die Welt ve svém středečním vydání. "Španělsko by mohlo žádat o preventivní pomoc ještě před volbami v Řecku a předtím, než předloží zprávu o stavu svých bank," píše se ve zprávě, z které cituje agentura Reuters.

List se odvolává na několik zdrojů, žádný z nich ale neidentifikoval. Opakované parlamentní volby v Řecku se budou konat 17. června.

ČTĚTE TAKÉ

Zpráva také uvádí, že úvěrová linka by dala Španělsku možnost pokusit se získat finanční zdroje na rekapitalizaci bank i bez pomoci ostatních. Pokud by země neuspěla, až potom by se mohla obrátit s žádostí o pomoc na ostatní země.

Dva zdroje ze španělské vlády ale v úterý popřely, že by Španělsko potřebovalo nebo chtělo od Evropského fondu finanční stability (EFSF) nebo od Mezinárodního měnového fondu preventivní úvěrovou linku.

Lidovky.cz, ČTK

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz