26. prosince 2012 12:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Díky Němcům a Rusům je v cestovním ruchu zaměstnáno 50 tisíc lidí

Karlovy Vary | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karlovy Vary | foto: karlovy-vary.cz

PRAHA Víc než pětina z celkových 230 000 lidí, kteří pracují v tuzemském cestovním ruchu, je zaměstnána díky turistům z Ruska a Německa. Jde asi o 50 000 lidí, vyplývá z průzkumu poradenské společnosti Mag Consulting.

Rusové a Němci jsou nejpočetnější skupiny zahraničních turistů přijíždějících do Česka. Příjezdy turistů z Německa umožňují zaměstnat v hotelech a podobných zařízeních 4600 pracovníků, v celém odvětví českého cestovního ruchu jde o 28 800 pracovníků.

V tuzemských ubytovacích zařízeních se letos ubytuje podle odhadů 1,4 milionu Němců, počet jejich přenocování stoupne na 4,7 milionu.

ČTĚTE DÁLE:

Druhou nejpočetnější skupinu zahraničních turistů ubytovaných v ČR budou letos Rusové, kterých přijede rekordních 700 000. Celkem budou realizovat přibližně 3,5 milionu přenocování. Jen konec roku stráví v Česku 60 000 ruských turistů.

Vlivem multiplikačnímu efektu tak bude letos v hotelech a penzionech kvůli příjezdu ruských turistů zaměstnáváno 3400 pracovníků a přibližně 21 500 pracovníků v celé ekonomice cestovního ruchu v ČR, uvedl Mag Consulting.

Díky turistům z Německa a Ruska je tak v ubytovacích zařízeních zaměstnáno přibližně 8000 lidí, tedy asi 21 procent z celkového počtu přibližně 37 500 zaměstnanců hotelů a penzionů.

ČTK, Lidovky.cz

Velikonoce s dětmi: Tři tipy na nejkrásnější kraslice
Velikonoce s dětmi: Tři tipy na nejkrásnější kraslice

Velikonoce jsou za dveřmi! Připravili jsme pro vás několik tipů na zdobení vajíček, které zvládnete s nejmenšími i staršími dětmi.

Najdete na Lidovky.cz