Diskuse k článku: Díky robotům nebudeme tolik pracovat, říká britský baron

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 15
  • Poslední: 16.5.2016 9:05
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
V. Novák 16.5.2016 9:05

Pracovní doba se zkrátila jedině ve Francii - a teď se ji "SOCIALISTICKÁ" vláda snaží zase vrátit, že je Francie nekonkurenceschopná.

J. Zeman 15.5.2016 9:43

Cikáni už asi roboty mají.

F. Kusák 15.5.2016 9:34

Lidská práce bude potřeba vždy a s robotizací bych si nedělal starosti, takových výkřiků bylo, jenom co já pamatuji, už mnoho a nenaplnily se. Pořídit si robotizované pracoviště je samo o sobě složité a vždy to musí být tam, kde se protnou náklady s výnosy, resp. o trochu dál, protože se také investice musí vrátit, a to pan profesor musí vědět. Také musí vědět, že taková zařízení musí někdo instalovat, udržovat a likvidovat. A značná část řemeslných prací nahradit nelze vůbec. Problém je, že je nikdo nechce vykonávat. Chce to vzdělání, talent, pracovitost a solidnost. Kolik lidí tyto vlastnosti má, dámy a pánové?

M. Vaněk 15.5.2016 8:17

Méně práce, méně peněz..., celé to spěje do fáze naprostého otroctví, neboť lidem, kteří nebudou mít co jíst (popř. se strachují o život, jak se to daří rozpoutávat nyní v Evropě), se lépe poroučí. Už teď máme problém nalézat využití pro lidi, a tak ženy postávají na přechodech, a "převádějí" děti, muži v produktivním věku sbírají po ulicích odpadky... blbákov hadr

P. Pruner 14.5.2016 20:02

Nástup využívání robotů už nic nezastaví. V případech, kdy to bude ekonomicky výhodné k tomu majitel firmy prostě přistoupí a stávající dělníky propustí. Řady 23 milionů nezaměstnaných v EU se dále rozrostou. Recept Bruselu je přijmout ještě více imigrantů, aby bylo ještě hůře.... Podporuje to většina neziskovek, sluníčkářů a kupodivu i mnozí odboráři.

V. Kun 14.5.2016 19:09

Baron Robert Skidelskyje totální BLB! Vůbec nemá šajn o současné době, kdy ve fabrikách je strašné množství robotů a v úřadech tisíce počítačů které jen pomohly vygenerovat VÍCE NEZAMĚSTNANÝCH!

ZKRÁTILA SE NĚKDE PRACOVNÍ DOBA???

V. Kusý 14.5.2016 20:06

Jestli je tu někdo totální blb, tak jsi to ty, Kúne, nebo Koni.Nezaměstnaní jsou téměř výhradně ti, kdo buď nechtějí, nebo neumí dělat.Pokud nemá nezaměstnaný co nabídnout, chuť do práce či znalosti, tak má smůlu.A práce je dost, jenom ruce nejsou.

P. Pruner 14.5.2016 20:37

Proč urážíte nezaměstnané ? Chodíte vůbec od počitače také mezi lidi ? Víte například jak těžko shání práci mnozí mladí absolventi anebo naopak lidé po padesátce ?

14.5.2016 22:05

Žvaníte hovadiny. TPCA, Huisman, Škodovka ve Kvasinách a další a další firmy shání lidi a nemůžou je sehnat. A proč, protože v této zemi statisíce lidí dávají přednost tomu flákat se na dávkách před prací. Ani je nepadne dojíždět, nebo se dokonce přestěhovat. Místo čechů ve fabrikách v česku, kde se pracovní místa nesmyslně díky populismu socanů dotují, pracují poláci, slováci nebo ukrajinci. Dále s vystudovanými gendrovými studiemi či sociologií není divu, že ten absolvent nesežene práci. Stejně tak lidé po padesátce, pokud takový jedinec skončil se vzděláváním před 30 lety a teď místo toho, aby si doplnil vzdělání nebo získal novou kvalifikaci, chlastá a po hospodách si stěžuje není divu, že nemůže sehnat práci.

P. Pruner 14.5.2016 23:01

Shodneme se pouze v tom, že české školství vzdělává hodně lidí v nepotřebných profesích, ale chybí kvalifikovaní lidé pro strojírenské firmy. To ostatní Vám asi řekli na nějakém politickém školení nebo čtete špatná média.

V. Kusý 15.5.2016 11:34

Pane Prunere, je mi sedmdesát let a nebyl jsem od odchodu do důchodu bez práce do dneška ani den.O práci jsem přišel díky cizímu zavinění v osmapadesáti letech a sám jsem si během dvou týdnů našel jinou.U té firmy jsem pracoval jako servisní technik do loňska i jako důchodce a dnes, po reorganizaci firmy pracuji jako nástrojař, poněvadž ti mladí, o kterých se tu píše jako o obětích nelidského kapitalismu, nechtějí a neumí pracovat rukama.

J. Cervenka 14.5.2016 18:38

Kostelansky, neumis cesky, ze musis psat narecim do ceskych novin ?

V. Kusý 14.5.2016 20:33

Vy zase píšete bez háčků a čárek a taky Vám to nikdo nevyčítá :-(

J. Cervenka 14.5.2016 18:37

tempo inovaci se nezpomali. Vyzkum superinteligence a artificial inteligenece se take nezpomali.Bude to zajimave sledovat co se stane po 2050 - 2100 az se pokusi superineteligence lidstvo preorganizovat. A to se s velkou pravdepodobnosti stane kdyz se neco noveho nevymysli tomu zabranit. (Ale to uz budem pod drnem. Dobry)

J. Kostelanský 14.5.2016 13:24

Ja sa naopak obávam, že ľudia budú čoraz viac uštvaní. V súčasnosti máme síce počítače, roboty a automatizované linky, ale súčasne obrovské množstvo stresu a honenia sa za ... fatamorgánou majetku a peňazí.

Ešte v 19.storočí sedliaci v zime takmer nepracovali. Regenerovali si sily doma okolo statku a pripravovali sa na ďalší rok. Nemali čas vyrátaný presne na minútu, vstávali a chodili spať spolu so sliepkami. A jedlo, čo kupujeme v supermarketoch, by nedávali ani svojim prasatám...

A čím je spoločnosť technicky vyspelejšia, tým je to horšie. Pekne to vidieť aj na muzike alebo v rádiách na rýchlosti reči. Čo najrýchlejšie prečítanie správ, usekávanie pesničiek pri konci, neustále "odbíjanie" presného času každú hodinu...

V Taliansku sa mi veľmi páčilo rádio, kde nikdy nehovorili presný čas. Len povedali, že o pár minút bolo alebo o pár minút bude toľko a toľko hodín - podľa toho, ako im vyšiel čas.

Najdete na Lidovky.cz