27. srpna 2018 22:07 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Do čela skupiny PORTIVA míří Svoreň, bude spravovat aktiva za více než dvě miliardy

Pavel Svoreň | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pavel Svoreň | foto: FOTO PORTIVA

PRAHA Výkonným ředitelem a členem představenstva investiční skupiny PORTIVA se stal Pavel Svoreň. Manažer, který dosud působil jako ředitel divize energetiky ve skupině DRFG, bude mít na starost majetek za 2,03 miliardy korun.

„Příchodem Pavla Svoreně získáváme manažera, který byl v posledních letech součástí dynamického růstu investiční skupiny DRFG. Jsem přesvědčena o tom, že u nás plně zužitkuje zkušenosti nabyté v rámci svého předchozího angažmá,“ říká Iva Šťastná, akcionářka skupiny.

Investiční skupina PORTIVA vznikla v červnu 2018 konsolidací aktiv a majetkových podílů akcionářů skupiny v oblasti energetiky a realit. Kromě obnovitelných zdrojů orientuje také na nemovitostní a developerské projekty, investice do výrobních společností a startupy v post-seed fázi. Celkový objem jejích aktiv činil ke konci roku 2017 2,03 mld. Kč.

„Založením investiční skupiny PORTIVA odstartoval nový ambiciózní projekt navazující na dlouhodobé úspěšné působení naší dceřiné firmy ELDACO v oblasti obnovitelné energetiky. Mezi hlavní cíle pro následující měsíce patří konsolidace majetku skupiny, kumulace kapitálu k dalšímu rozvoji a vytvoření organické zaměstnanecké struktury, která tento rozvoj zvládne řídit,“ uvedl Pavel Svoreň.

Lidovky.cz