5. června 2012 20:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Do Česka míří americký kavárenský řetězec Coffee Bean

Káva - ilustrační | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Káva - ilustrační | foto: Shutterstock

PRAHA Americká společnost Coffee Bean, která spravuje třetí největší kavárenský řetězec na světě, připravuje vstup do Česka a na Slovensko. První kavárny plánuje Coffee Bean na tuzemském trhu otevřít příští rok na jaře. Informaci zveřejnil specializovaný portál FranchisingINFO.cz.

Coffee Bean už v Česku hledá obchodního partnera, který vybuduje franšízovou síť kaváren. "Není rovněž vyloučeno, že převezme existující síť na trhu, a tím zahájí aktivity vlastními kavárnami," uvedl portál FranchisingINFO.cz, podle kterého Coffee Bean v Česku a na Slovensku plánuje postupně vybudovat síť 15 až 25 kaváren.

Historie The Coffee Bean & Tea Leaf

První obchody se zrnkovou kávou a sypanými čaji The Coffee Bean & Tea Leaf byly otevřeny v USA. Po roce 1980 se jejich koncept změnil na kombinaci prodejny a kavárny či čajovny a řetězec poté expandoval po celých Spojených státech. První franšízový obchod společnost Coffee Bean otevřela v roce 1996 v Singapuru. Nyní už provozuje více než 800 franšízových poboček v USA, Kambodži nebo Číně. V posledních letech se do hledáčku firmy dostala i Evropa.

V České republice nyní provozuje kavárny zhruba deset velkých kavárenských řetězců, jako je například americký Starbucks či australský řetězec Gloria Jean's Coffees.

Do Česka směřují i další americké gastronomické řetězce

Coffee Bean podle portálu FranchisingINFO.cz není jedinou americkou značkou, která uvažuje o vstupu na český trh. Podle Jany Rückerové z obchodního oddělení velvyslanectví USA do Česka míří například gastronomické řetězce Applebees, Carl's Jr. - CKE Restaurants, Papa John's, Pollo Tropical či vzdělávací síť Crestcom. O Česko se zajímá také společnost ComForcare, která poskytuje služby seniorům.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Lidovky.cz, ČTK

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Najdete na Lidovky.cz