Pondělí 30. března 2020svátek má Arnošt -2 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Do dvou let má na Zličíně stát největší Ikea v Evropě

Ikea | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ikea | foto: Lidové noviny

PRAHA Švédská společnost Ikea plánuje otevřít nový obchodní dům s nábytkem a bytovými doplňky IkeaWest v Praze-Zličíně na jaře 2011. Podle ředitele Ikea pro Česko, Slovensko a Maďarsko Andrewa Northe bude pražský obchodní dům IkeaWest největší v Evropě. Ikea nyní v Česku provozuje dva obchodní domy v Praze a po jednom v Brně a Ostravě.

Nový obchodní dům v Praze-Zličíně, jehož prodejní plocha má činit zhruba 35.000 metrů čtverečních, nahradí současnou prodejnu Ikea. Ta leží těsně vedle plánované stavby a má prodejní plochu 18.000 metrů čtverečních. Celá investice na Zličíně bude firmu stát 2,5 miliardy korun.

Další obří Ikea má výrůst v Hradci Králové

"Stavbu nového obchodního domu chceme zahájit v roce 2010 a otevřen by měl být na jaře 2011," uvedl North. Dodal, že původní obchodní dům v Praze-Zličíně se Ikea bude snažit pronajmout jiným obchodníkům. Vedení společnosti Ikea zároveň plánuje postavit novou velkoplošnou prodejnu v Hradci Králové.

Největší prodejna společnosti Ikea v zemi funguje nyní v Brně, její prodejní plocha se po roční přestavbě za téměř 600 milionů korun zvýšila na 25.000 metrů čtverečních.

Společnosti Ikea ČR v hospodářském roce 2008 končícím loni v srpnu vzrostl čistý zisk na 645 milionů korun ze 464 milionů o rok dříve. Celkové tržby obchodů firmy včetně restaurací a prodeje potravin se meziročně zvýšily o miliardu korun na 6,8 miliardy korun. Výsledky za hospodářský rok 2009 vedení společnosti Ikea zatím nezveřejnilo.

,
Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Utíkají z bytů a stěhují se na chaty. Bydlet tam lidé oficiálně nemohou

Pro rekreaci, či bydlení? Některé z chat v zahrádkářských a rekreačních... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdysi výhradně rekreační objekty slouží v hlavním městě v nemálo případech k trvalému bydlení. Pražany do chat vyhánějí...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...

Otestováno: Jak vašim nejmenším chutnalo organické mléko a kaše Kendamil?
Otestováno: Jak vašim nejmenším chutnalo organické mléko a kaše Kendamil?

Dvacet testerek mělo možnost vyzkoušet organické kaše a mléka Kendamil. Ty jsou vyrobeny z kvalitního plnotučného mléka a obsahují důležité vitamíny a minerály, které děťátko potřebuje pro správný vývoj a růst. Jak v testu dopadly?

Najdete na Lidovky.cz