2. února 2011 7:00, aktualizováno  8:40 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Do hry o Sazku vstoupil Komárek, stal se významným vlastníkem dluhu

Sazka arena | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sazka arena | foto: Lidové noviny

PRAHA Vítek již skoupil od bank úvěry v objemu 1,5 miliardy korun a je největším věřitelem Sazky. Navíc ovládá okolo 30 procent dluhopisů vydaných Sazkou na financování stavby haly ve Vysočanech. Z druhé strany na "Hušákovo" impérium dotírá podnikatel v plynu Karel Komárek mladší ve spojení se sázkovou kanceláří Synot.

Ten nejenže koupil několik procent dluhopisů Sazky, ale podle informací LN získal i úvěr v nominální hodnotě 400 milionů korun, který Sazka měla u banky Fortis.

Komárkova skupina KKCG pak v úterý v noci uvedla, že se stala významným vlastníkem dluhu Sazky. Velikost koupených pohledávek však neuvedla. Firma rovněž stáhla svou nabídku na vstup do Sazky s tím, že byla časově omezena.

Bitva Vítka a Komárka vrcholí. Podle informací LN od zdrojů obeznámených s jednáním naráží všechny návrhy ať od Vítka či Komárka na odpor Hušáka. "Zprostředkovatel" jednání, jeho partner Martin Ulčák, nosí jedno řešení za druhým. Avšak představenstvo Sazky, které je personifikováno do osoby Hušáka, je hází jedno za druhým do koše.

Možná je i dohoda Vítka s Komárkem
Vše ale může dopadnout úplně jinak. Třeba dohodou Vítka s Komárkem. Ti si potvrdili společnou moc při hlasování držitelů dluhopisů. Tomu nasvědčuje i zrušení včerejší tiskové konference Sazky, na níž měla představit nového investora -podle informací LN právě Vítka.

Ať už jednání mezi ohlášenými investory, mezi které se opět může přimotat i Penta, dopadnou jakkoliv, vše ukazuje na to, že vliv generálního ředitele Hušáka upadá.

SAZKA

Jediná loterie v Česku, pozemek vhodný pro stavbu plynové elektrárny v Rudné u Prahy, velká parcela v Trutnově využitelná například pro výstavbu prodejny společnosti Tesco, aréna v hodnotě dvou miliard korun a kancelářská budova druhé "jakosti" v pražských Vysočanech. To je pět klíčových aktiv společnosti Sazka, o kterou v současné době svádějí boj těžké váhy českého byznysu.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!