24. října 2012 12:32, aktualizováno  14:49 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

První virtuální operátor spustí ještě letos. Je to Ringier

Telefonování - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Telefonování - ilustrační foto | foto: Shutterstock

PRAHA Do Česka vstoupí první virtuální mobilní operátor. Stane se jím firma Ringier, která se dohodla s tuzemskou Telefónikou.

Právě od Telefóniky totiž Ringier nakoupí mobilní služby a pak je sám bude prodávat svým vlastním zákazníkům. Podle informací LN by nový „virtuál“ na českém trhu mohl spustit provoz na přelomu listopadu a prosince tak, aby stihl předvánoční kampaň.

ČTĚTE TAKÉ:

Pro vydavatelství Ringier je provoz virtuálního operátora, který nemá vlastní síť, ale nakupuje služby od Telefóniky, logickým krokem. Jeho mateřský koncern, německé vydavatelství Axel Springer, totiž v Německu provozuje právě ve spolupráci s Telefónikou, virtuálního operátora Bild Mobile, který se jmenuje podle hlavního bulvárního deníku vydavatelství.

I český virtuál by se podle spekulací mohl jmenovat podle hlavního deníku vydavatelství, Blesk Mobil, a podle odborníků by mohl přinést jak nižší ceny, tak větší konkurenci na trhu.

Největší tuzemský operátor, Telefónika, zatím nechce celou věc komentovat a podobně se k tomu staví i samotný Ringier. „Spekulace nekomentujeme,“ řekla LN jeho mluvčí Kateřina Kuchařová. To, že nový virtuální operátor začne fungovat nejpozději před Vánoci ale nevyvrátila.

Najdete na Lidovky.cz