13. září 2009 16:07 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Do října bude více cítit plyn, má uživatele upozornit na možný únik

Hrnec - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hrnec - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

PRAHA Společnost RWE Distribuční služby od pondělí 14. září do poloviny října nárazově zvýší zápach plynu před zahájením topné sezony. Odběratele tím upozorní na místa případného úniku plynu, jehož dodávku firma během odorizace nepřeruší ani neomezí. Informoval o tom mluvčí společnosti Jiří Bezděk.

Výrazně zapáchající látku přidá společnost do rozvodné sítě v Moravskoslezském, Olomouckém a částečně Zlínském kraji. Nárazová odorizace potrvá do 14. října. "Dávkování odorantu se při ní zvýší dvojnásobně nad obvyklý provozní stav. Lidé ho tak mohou snadněji zaregistrovat," dodal mluvčí.

Pokud se tak stane, lidé se mají ihned zavolat pohotovostní službu na číslo 1239. Dispečerovi musí nahlásit jméno, adresu, telefonní číslo, druh poruchy a orientační body, podle nichž se pohotovostní služba co nejrychleji dostane k místu úniku plynu.

Společnost RWE Distribuční služby zajišťuje od ledna 2008 správu a údržbu plynárenského zařízení pro regionální provozovatele distribučních soustav skupiny RWE v Česku. Společnost se stará o téměř 45.000 kilometrů plynárenských sítí, přes 2300 regulačních stanic a spravuje 1,7 milionu plynoměrů.

ČTK