14. prosince 2012 15:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Do večera budou pošty otevřené jen v Praze, jinde prý není zájem

Pobočka České pošty. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pobočka České pošty. | foto: Lidové noviny

PRAHA Všechny pražské pobočky České pošty budou mít v předvánočním týdnu od pondělí do pátku otevřeno až do 21:00 hodin, v ostatních městech a obcích se ale otevírací doba kvůli Vánocům letos prodlužovat nebude.

Některé velké pošty, například hlavní pošta v Jindřišské ulici nebo pobočky v nákupních centrech, budou mít otevřeno i na Štědrý den.

Pošta v minulých letech prodlužovala otevírací dobu na některých pobočkách ve všech regionech. Podle tiskového mluvčího pošty Iva Mravinace se ale mimo Prahu setkala s minimálním zájmem. "Lidé jsou zvyklí večer sedět doma a na poštu nechodit," uvedl.

V Praze, kam směřuje přes 40 procent všech zásilek, by opatření mohlo pomoci zkrátit dlouhé fronty, které se u přepážek v současné době tvoří. Pošta zároveň zavedla sobotní doručování zásilek.

ČTĚTE TAKÉ:

Nárůst balíků je nejvíce patrný na sběrném přepravním uzlu České pošty v Praze - Malešicích, kterým celoročně prochází zhruba 45 procent zásilek z celé republiky.

Zatímco během roku projde touto hlavní třídírnou zhruba 60 000 balíkových zásilek denně, v současné době je to více než dvojnásobek. Loni v prosinci, v předvánoční špičce, padl za jeden den rekord 210 000 balíkových zásilek.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz