11. října 2010 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Do voleb jde i sponzor Zemanovců z Lukoilu, 's posvěcením z Moskvy'

Martin Nejedlý, jednatel Lukoil Aviation Czech ve své kanceláři při rozhovoru pro LN | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Martin Nejedlý, jednatel Lukoil Aviation Czech ve své kanceláři při rozhovoru pro LN | foto:  Jan Zatorsky, Lidové noviny

PRAHA  Když strana SPO – Zemanovci uvedla, že je vedle Miroslava Šloufa jejím největším sponzorem, vydal se spoluvlastník a šéf české pobočky Lukoil Aviation Martin Nejedlý do Moskvy. Od tamních šéfů dostal posvěcení, že může v politice pokračovat.

Nyní se tedy coby lídr Zemanovců uchází o post starosty Kunovic na Moravě.

"Když jsme s Mirkem Šloufem prohlásili, že jsme se stali sponzory, rozpoutalo se mediální peklo. Prvních čtrnáct dní se psaly články, jak Lukoil všechno platí a podobně, tak jsem trochu obavy měl. Proto jsem do Moskvy zaletěl, zašel za prezidentem celého Lukoil Aviation, a vše jim vysvětlil," řekl LN Nejedlý.

Kolik tehdy Zemanovcům, jejichž je od počátku členem, věnoval, říct odmítá. Prý šlo o jeho soukromé peníze a vše bude ve výroční zprávě, Lukoil straně údajně nic nedává."V Kunovicích jsem se narodil. Rozhodl jsem se, že nebudu ostatním jen radit a budu kandidovat," vysvětluje Nejedlý svoji kandidaturu.

Rozhovor se sponzorem z Lukoilu si přečtěte v pondělním vydání deníku

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!