13. května 2015 12:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Dobrý start roku v O2. Firma zdvojnásobila zisk, lidé víc surfují

Sídlo operátora O2 v Praze. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sídlo operátora O2 v Praze. | foto: MAFRA

PRAHA Největší tuzemská telekomunikační firma O2 v prvních třech měsících roku dosáhla čistého zisku 1,2 miliardy korun. To je ve srovnání s loňskem dvojnásobek. Tržby byly v prvním čtvrtletí vyšší o téměř čtyři procenta: 11,2 miliardy korun.

Za růstem stojí vyšší útraty zákazníků, velké využívání mobilních dat. Pomohly i dobré výsledky dceřiné O2 Slovakia.

„Na našich výsledcích se podílely všechny divize a segmenty, a to nejen díky řadě úspor a zefektivnění, ale také díky mnoha zjednodušujícím a prorůstovým aktivitám. Věřím, že jsme v mnoha oblastech nastartovali pozitivní trend,“ uvedl šéf O2 Tomáš Budník.

Výsledky předčily očekávání analytiků. Ti po upozornění ze strany O2, že hospodaření se vyvíjí nad očekávání dobře, předpovídali růst výnosů okolo jednoho procenta a zvýšení zisku o tři čtvrtiny.

Výnosy v mobilním segmentu stouply o 0,4 procenta na 4,7 miliardy koruny. Celkový počet mobilních zákazníků se meziročně snížil o jedno procento na 5,013 milionu, množství tarifních klientů ale o jedno procento stouplo na 3,27 milionu. 

Celkový mobilní hlasový provoz generovaný zákazníky O2 se díky neomezeným tarifům zvýšil o dvě procenta na 2,876 miliardy minut.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz