6. září 2019 11:24 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Dopravní podnik v Praze chce inovovat. Hledá dodavatele terminálů pro platby kartou v autobusech

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto: ČTK

PRAHA Pražský dopravní podnik (DPP) začal hledat dodavatele terminálů pro platbu jízdného v autobusech platební kartou. Maximální cena zakázky je 80 milionů korun. Vyplývá to z dokumentu zveřejněného ve věstníku veřejných zakázek. V pražských tramvajích už služba funguje a podnik ji na konci července začal rozšiřovat také do vestibulů metra. DPP je největší městskou firmou a zaměstnává téměř 11 000 lidí.

Součástí zakázky je nejen dodávka terminálů, ale rovněž jejich montáž do vozů a zprovoznění. Vybraný dodavatel zároveň zajistí provoz a servis dodaných zařízení a poskytne servisní karty nebo čipy, píše se v dokumentu.

Vybraná firma dodá a zprovozní systém a všechny terminály nejpozději do šesti měsíců ode dne účinnosti smlouvy. Délka kontraktu má být podle dokumentu ve věstníku 4,5 roku. Zájemci o zakázku se mohou podniku hlásit do 10. října.

Od konce letošního dubna fungují terminály v tramvajích. Strojky jsou u prostředních dveří vozů, výjimkou jsou tramvaje 14T. Přístroj funguje tak, že cestující nastoupí, navolí si jízdenku a přiloží k přístroji kartu. Z něj vyjede jízdenka, která obsahuje údaje o platnosti a dále se už neoznačuje. DPP loni v listopadu podepsal čtyřletou smlouvu se společností Bankovní informační technologie, která přístroje do tramvají instalovala. Firmě patřící ČSOB zaplatí provizi 1,99 procenta z ceny jízdenky.

Kartou mohou v MHD zaplatit cestující například v Ostravě, stejně tak mohou lidé platit v Karlových Varech nebo Liberci a dalších městech.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
PRACOVNÍK V ODBORNÉ ADMINISTRATIVĚ

Advantage Consulting, s.r.o.
Kraj Vysočina
nabízený plat: 22 000 - 25 000 Kč