Pátek 27. listopadu 2020svátek má Xenie -2 °C zataženo Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Dopravní podnik v Praze chce inovovat. Hledá dodavatele terminálů pro platby kartou v autobusech

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto: ČTK

PRAHA Pražský dopravní podnik (DPP) začal hledat dodavatele terminálů pro platbu jízdného v autobusech platební kartou. Maximální cena zakázky je 80 milionů korun. Vyplývá to z dokumentu zveřejněného ve věstníku veřejných zakázek. V pražských tramvajích už služba funguje a podnik ji na konci července začal rozšiřovat také do vestibulů metra. DPP je největší městskou firmou a zaměstnává téměř 11 000 lidí.

Součástí zakázky je nejen dodávka terminálů, ale rovněž jejich montáž do vozů a zprovoznění. Vybraný dodavatel zároveň zajistí provoz a servis dodaných zařízení a poskytne servisní karty nebo čipy, píše se v dokumentu.

Vybraná firma dodá a zprovozní systém a všechny terminály nejpozději do šesti měsíců ode dne účinnosti smlouvy. Délka kontraktu má být podle dokumentu ve věstníku 4,5 roku. Zájemci o zakázku se mohou podniku hlásit do 10. října.

Od konce letošního dubna fungují terminály v tramvajích. Strojky jsou u prostředních dveří vozů, výjimkou jsou tramvaje 14T. Přístroj funguje tak, že cestující nastoupí, navolí si jízdenku a přiloží k přístroji kartu. Z něj vyjede jízdenka, která obsahuje údaje o platnosti a dále se už neoznačuje. DPP loni v listopadu podepsal čtyřletou smlouvu se společností Bankovní informační technologie, která přístroje do tramvají instalovala. Firmě patřící ČSOB zaplatí provizi 1,99 procenta z ceny jízdenky.

Kartou mohou v MHD zaplatit cestující například v Ostravě, stejně tak mohou lidé platit v Karlových Varech nebo Liberci a dalších městech.

Plaga: Stát zaplatí doučování slabších žáků, zvažujeme školu o prázdninách

Ministr školství Robert Plaga | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Příští týden by už konečně mohlo být zřejmé, kdy se minimálně prvňáčci a druháci vrátí do školních lavic. Do konce...

Covid může zabíjet i kvůli přehnané imunitě. V ohrožení nejsou jen oslabení

Druhá vlna pandemie v pražské nemocnici Na Bulovce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Většina nakažených vyleží covid-19 doma. Pro část pacientů s vážným průběhem je ale koronavirus doslova zabijákem. Tedy...

ANALÝZA: Mlčenlivá pomsta. Američané se bojí říkat, co si myslí, ukázaly volby

Jak volilo americké vnitrozemí? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Amerika odvolila a nikdo nevěděl, kdo vyhrál, i když Joe Biden to pak začal mít stále více na dosah, byť jen o nos. Ale...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!