14. března 2013 12:54 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Dostal systém Android na vrchol, teď ho vystřídá šéf prohlížeče Chrome

Andy Rubin, bývalý šéf divize Android v Google. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Andy Rubin, bývalý šéf divize Android v Google. | foto: Reprofoto

SAN FRANCISCO Šéf divize amerického technologického gigantu Google pro operační systém Android Andy Rubin odstoupil z funkce. Nahradí ho Sundar Pichai, který měl dosud na starosti internetové aplikace a prohlížeč Chrome.

Android se za Rubinova přispění stal nejpoužívanějším operačním systémem pro chytré telefony na světě. Používají ho zhruba tvě třetiny všech zařízení. Podle výzkumné společnosti IDC by se měl Android letos stát jedničkou rovněž u počítačových tabletů.

Sundar Pichai – dosavadní šéf internetových aplikací a prohlížeč Chrome.

Sundar Pichai – dosavadní šéf internetových aplikací a prohlížeč Chrome.

Rubina nahradí Sundar Pichai, který má v Googlu na starosti internetové aplikace a prohlížeč Chrome. "Sundar Pichai povede Android a ponechá si také své dosavadní povinnosti. Sundar má talent k vytváření technologicky skvělých produktů, které se dají snadno používat," uvedl generální ředitel a spoluzakladatel Googlu Larry Page.

ČTĚTE TAKÉ:

"Andy se rozhodl, že je načase předat veslo a začít u Google novou kapitolu," řekl Page. Neupřesnil však, jakou roli bude Rubin nyní v podniku mít.

Lidovky.cz, ČTK

Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech
Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech

Dětských knih je na trhu velké množství, a tak je někdy složité najít tu pravou, která bude děti opravdu bavit. My jsme vyzkoušeli osm knížek. Podívejte se, jak v testu našich „redakčních“ potomků obstály, a nechte se inspirovat.