Středa 20. ledna 2021svátek má Ilona 5 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

DPDgroup koupila balíkové služby Geis v ČR a na Slovensku, hodnotu transakce firmy nezveřejnily

Vůz společnosti DPDgroup | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vůz společnosti DPDgroup | foto: Reprophoto/DPD

PRAHA Skupina Geis prodala své společnosti pro přepravu balíků v České republice a na Slovensku společnosti DPDgroup. Transakce podléhá schválení antimonopolních úřadů. Firmy to uvedly v tiskové zprávě. Cenu nezveřejnily.

DPDgroup převezme firmy Geis Parcel CZ a Geis Parcel SK. Podle sdělení patří mezi hlavní poskytovatele balíkových služeb ve svých zemích a jsou dlouhodobě ziskové. Balíkové aktivity tvoří aktuálně čtvrtinu celkového obratu skupiny Geis v České republice a na Slovensku a šest procent obratu celé skupiny Geis. V balíkové logistice bude Geis s DPD úzce spolupracovat.

„V budoucnu se chceme soustředit na naše tradiční klíčové aktivity v oblasti spedičních služeb, smluvní skladové logistiky a letecké a námořní přepravy a dále tak rozšiřovat naši silnou pozici na trhu ve střední Evropě. V České republice a na Slovensku je již skupina Geis lídrem na trhu vnitrostátní přepravy paletových a kusových zásilek a patří i mezi přední poskytovatele skladových logistických služeb,“ uvedl jeden z řídích partnerů skupiny Geis Hans-Georg Geis.

Skupina Geis, založená v roce 1945, se sídlem v německém Bad Neustadtu se vyvinula v globálního poskytovatele logistických služeb s více než 6500 zaměstnanci ve 116 vlastních pobočkách a logistických místech v celé Evropě.

DPD CZ a DPD SK jsou stoprocentně vlastněné dceřiné společnosti GeoPost a jsou součástí její mezinárodní sítě DPDgroup. Skupina celosvětově zaměstnává 75 000 doručovatelů a provozuje 42 000 odběrných bodů. Každý den doručí 5,2 milionu balíků prostřednictvím značek DPD, Chronopost, SEUR a BRT. GeoPost v roce 2018 zaznamenala tržby ve výši 7,3 miliardy eur.

Největšími konkurenty na trhu balíkových služeb v ČR jsou Česká pošta a společnost PPL, která patří do skupiny Deutsche Post DHL.

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Srovnávací test Škody Octavie a Scaly | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...

Advantage Consulting, s.r.o.
ELEKTROMONTÉR JEN NA RANNÍ (20-25.000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Olomoucký kraj
nabízený plat: 20 000 - 25 000 Kč