26. dubna 2012 11:53 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Drogerie Schlecker v Česku jsou na prodej. Nikdo je ale nechce

Cyklista míjí zavřenou drogerii Schlecker v Berlíně | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cyklista míjí zavřenou drogerii Schlecker v Berlíně | foto: Reuters

PRAHA České drogerie řetězce Schlecker jsou na prodej. Konkurenční řetězce nebo jiný investor ale o 143 prodejen zatím neprojevil zájem.

S odkazem na vyjádření insolvenčního správce firmy v Německu, který má na starosti všechny země, kde Schlecker působí, o tom informovala MF DNES. Německý Schlecker vyhlásil insolvenci v lednu.

ČTĚTE VÍCE

"Přirozeně je insolvenční správce připraven kdykoliv o prodeji jednat, pokud by se případný zájemce ozval," řekl mluvčí insolvenčního správce Patrick Hacker. "On je prodávající, já do toho nemám co mluvit. Ale ano, jsme jedno z aktiv, kterými mohou sanovat německou společnost," řekl deníku jednatel Schleckeru v Česku Petr Doležal.

O český a polský Schlecker se zajímala například finanční skupina Penta. Nakonec však podala nabídku na koupi hlavní německé části, a i tu posléze stáhla.

DM ani Rossmann nemají zájem

Zájem o český Schlecker nemají ani konkurenční řetězce. "V současné době DM drogerie o převzetí prodejen Schlecker neuvažuje," řekl jednatel řetězce Pavel Kadečka. Podle něj se DM do akvizic příliš nežene, protože každý řetězec má svůj formát a přebírání je obtížné.

"Koupi Schleckeru jsme nikdy nezvažovali," řekl deníku i jednatel Rossmannu František Wagner, "Byl to zásadní hráč, ale jeho koncept je už 15 let starý," dodal.

Předběžný zájem o Schlecker v Česku podle MF DNES měly fond Enterprise Investors, vlastnící například část Kofoly, či skupina PPF. Ani jeden z nich nechtěl věc komentovat.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz