27. října 2012 17:21 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Kočky mezi drůbežím masem. Inspekce zavřela vietnamskou výrobnu

Nelegální výrobna tofu Nguyen Van Khanh v Brně. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nelegální výrobna tofu Nguyen Van Khanh v Brně. | foto: SZPI

BRNO Státní zemědělská a potravinářská inspekce uzavřela ve čtvrtek nelegální provozovnu na výrobu potravin Nguyen Van Khanh v Brně-Brněnských Ivanovicích v Saidově ulici. Podnikatel vyráběl v nevyhovujících hygienických podmínkách tofu, neboli sojový tvaroh, a další produkty.

Majitel prostor nikdy neregistroval jako potravinářský podnik a vyrábělo se tu bez vědomí úřadů. Společná kontrola potravinářské inspekce a cizinecké policie zjistila, že suroviny a hotové produkty nebyly dostatečně chráněny před kontaminací, ve výrobě i ve skladu se volně pohybovala domácí zvířata.

Nelegální výrobna tofu Nguyen Van Khanh v Brně.
Nelegální výrobna tofu Nguyen Van Khanh v Brně.

Inspekce v provozovně objevila domácí zvířata i stovky kilo drůbežího masa.

"Nebyly omítnuté zdi, podlaha se nedala udržovat hygienickými prostředky a v objektu netekla teplá voda. Celkově byl v devastovaném stavu bez odpovídajícího vybavení pro výrobu potravin," uvedl mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

ČTĚTE TAKÉ:

Kontrola na místě zabavila 52 kilogramů tofu připraveného k expedici a o nálezu 625 kilogramů drůběžího masa informovala Státní veterinární správu.

Inspekce přitom zakázala bývalý zemědělský objekt užívat už loni v září, kdy zde potraviny vyráběl jiný provozovatel.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz