Úterý 26. května 2020svátek má Filip 8 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Důvěřivci sází Sportku dál. Věří, že výhry dostanou

"Tentokrát určitě padne osmička." Sportka může sázkaři vynést miliony... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy "Tentokrát určitě padne osmička." Sportka může sázkaři vynést miliony... | foto: Lidové noviny

PRAHA Postaví se Sazka opět na nohy, nebo ji dnes věřitelé pošlou do konkurzu? Lidé, kteří prahnou po výhře ve Sportce, si s tímto hlavu nelámou a sází dál. I přesto, že na vyplacení vysoké výhry by si zřejmě museli nějaký čas počkat. A možná by se ani celé výhry nedočkali.

Lednový výherce 103 milionů korun ve Sportce, čtvrté nejvyšší výhry v historii Sazky, se teprve tento týden dočká doplacení své horentní sumy peněz. Problémy s vyplácením peněz ale sázkaře neodrazují od toho, aby vyplňovali tikety i nadále.

ŠŤASTNÝ SÁZKAŘ SE KONEČNĚ DOČKÁ:

"Od rána už si přišlo vsadit několik lidí," potvrdil Daniel Hladík z informačního centra České pošty v Jindřišské ulici v Praze. Na Sazku nezanevřeli ani lidé ve Stříbře, ačkoli sázkařů ubylo. "Lidé sází, ale je jich výrazně méně. Od rána tu byly tak dva," odhadla ve středu dopoledne Monika Kouklová z tabáku ve Stříbře. A štěstí zkouší nadále i lidé v Bruntále. "Dnes je tu zatím vsazeno za 191 korun," vyčetl z terminálu trafiky v Bruntálu Lukáš Bilík.

Situace na českých poštách a v trafikách odpovídá sdělení mluvčího Sazky Jana Tuny, který odmítl informace, že Sazka vypíná svoje terminály.

Mluvčí zároveň připustil, že se loterijné společnost vyplacením všech výher a povinných plateb ocitla v situaci, kdy již nemá žádné finanční prostředky.

Naposledy?
Středeční sázky mohou být historicky poslední v dějinách Sazky. Jak totiž upozornil šéf společnosti Aleš Hušák, konkurz by znamenal okamžité ukončení loterijní činnosti Sazky.

"Loterijní licenci totiž nelze převést na jinou osobu, tedy nelze společnost pronajmout a loterijní zákon ani neumožňuje insolvenčnímu správci provozovat loterijní činnost," uvedl Hušák.

JEDNÁNÍ O SAZCE SLEDUJEME ONLINE:

V případě konkurzu by měly být výhry vyplaceny z jistiny, kterou má Sazka složenou u ministerstva financí. "Jistina je obnos, který musí loterijní společnost ze zákona držet na svém účtu a nesmí s ním nijak nakládat," vysvětlil pro Lidovky.cz ředitel odboru státního dozoru nad sázkovými hrami a loteriemi ministerstva financí Karel Korynta. Problém by však mohl nastat, pokud by ve středu padly výhry vyšší, než je jistina. V takovém případě by se lidé o výhru museli přihlásit konkurznímu správci.

O tom, zda věřitelé pošlou Sazku do konkurzu, nebo se dohodnou na reorganizaci společnosti, se rozhodne dnes po přezkoumání pohledávek přihlášených do insolvenčního řízení s loterijní společností Sazka.

Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....