29. května 2012 15:13 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Dvořák bral v dopravním podniku skoro čtvrt milionu měsíčně

Martin Dvořák | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Martin Dvořák | foto: Lidové noviny

PRAHA Bývalý generální ředitel Dopravního podniku hlavního města Prahy Martin Dvořák, který na post rezignoval loni v prosinci, pobíral za rok 2011 měsíčně přes 241 tisíc korun. S odvoláním na deník Insider to uvedl server Aktuálně.cz.

Bývalý generální ředitel Dopravního podniku hlavního města Prahy (DPP) Martin Dvořák, který na post rezignoval loni v prosinci, pobíral za rok 2011 měsíčně přes 241.000 korun. S odvoláním na deník Insider to dnes uvedl server Aktuálně.cz.

ČTĚTE TAKÉ:

Dvořák dostával i poukázky v hodnotě 1200 korun

Za celý loňský rok si Dvořák podle údajů dopravního podniku vydělal 2,898 milionu korun. K tomu měl stejně jako všichni ostatní z vedení firmy měsíčně nárok i na poukázky FlexiPass v hodnotě 1200 korun.

Dvořákův měsíční příjem byl sice ve firmě nejvyšší, v součtu s odměnami na tom ale byli někteří jeho podřízení lépe, napsal server Aktuálně.cz.

"Dvořákovi manažeři" si rozdělili 8,6 milionu

Média počátkem května informovala, že sedm odcházejících manažerů spojených s bývalým ředitelem Dvořákem si rozdělilo na přelomu roku odměny 8,6 milionu korun. Nový ředitel dopravního podniku Vladimír Lich následně uvedl, že podobné vyplácení odměn se nebude opakovat.

Dopravní podnik je největší městskou společností, Praha na něj z rozpočtu přispívá více než desíti miliardami korun ročně.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz