22. května 2009 15:09 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

eBay vyhrál spor, může dál prodávat padělky

eBay v češtině | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy eBay v češtině | foto: Ondřej Pohl, Lidovky.cz

LONDÝN Internetová aukční síň eBay dnes v Británii vyhrála soudní řízení s francouzskou kosmetickou společností L'Oreal, které se nelíbilo, že eBay na svých internetových stránkách nebrání prodeji padělků jejích výrobků.

Dnešní rozhodnutí soudu je nejčerstvějším ze série právních bojů mezi oběma firmami. Společnost L'Oreal, jež vlastní značky jako Lancome a Yves Saint Laurent Beaute, prohrála podobný spor minulý týden ve Francii a další vede v Belgii.

V minulosti ale vyhrála dvě soudní řízení v Německu, která souvisely s internetovým prodejem padělaných parfémů a výrobků bez obalu.

"Tohle je důležité rozhodnutí, protože spotřebitelé budou moci pokračovat v nákupu pravých výrobků za konkurenceschopné ceny na eBay," vyjádřil se k dnešnímu soudu zástupce eBay Richard Ambrose.

"Po právních vítězstvích společnosti eBay v Británii, USA, Francii a Belgii znovu zdůrazňujeme, že je nutná spolupráce a dialog, nikoli soudní pře. Jen společnou snahou se můžeme zaměřit na problémy, které znepokojují eBay, vlastníky práv a spotřebitele."

Luxusní výrobci obviňují eBay, že dostatečně nebrání nabízení padělků, protože firma vydělává na poplatcích z prodeje a je jí jedno, zda je zboží originál nebo napodobenina.

Aukční síň naproti tomu tvrdí, že pokročila v boji s padělateli a přišla s novým programem, který analyzuje podezřelé prodejní chování a ověřuje majitele prodávaného zboží.

ČTK

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)