Pondělí 25. května 2020svátek má Viola 13 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Egypťan prodávající klimatizaci zamotal hlavu společnosti Google

Google - logo | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Google - logo | foto: Reprofoto

KÁHIRA Káhirskému obchodníkovi s klimatizačními přístroji se podařilo neuvěřitelné - dostat se na počítačovém vyhledávači před celosvětový Google. V minulých dnech se totiž odkaz na jeho skromný obchůdek ukázal milionům lidí, kteří z Egypta do vyhledávače napsali latinským nebo arabským písmem slovo Google.

Sábir Túni tvrdí, že si není ničeho vědom a rozhodně se nepokusil vniknout do složitého algoritmu, který společnost Google používá. Zatímco ještě nedávno byl jeho podnik na pokraji krachu, teď vzkvétá. Než se podařilo chybu odstranit, objevil se Túni na obrazovkách milionů uživatelů internetu a mnoho z nich stránku otevřelo.

Chyba v algoritmu

„Nikdo by neměl být schopen dostat se před stránku sítě Google, když toto slovo použije. Když se to stane, je chyba v algoritmu,“ sdělil egyptský tvůrce webových stránek Ajád Núr, který na chybu upozornil.

Obchodník říká, že se před měsícem rozhodl pro reklamu svého podnikání a vytvořil si stránku na sociální síti Google+. Núr tvrdí, že tato síť není v Egyptě moc aktivní a že přítomnost na ní člověku život zrovna nezmění.

Jen mapa a fotografie

Až na Túniho, jehož stránku otevřelo šest milionů těch, kdo si vyťukali do vyhledávače slovo Google. Přitom stránka nenabízí zrovna velká grafická lákadla, pouze fotografie zboží, které Egypťan prodává, a mapu, jak se k obchodu dostat.

Jakým způsobem Túni dokázal společnost Google přelstít, není plně vysvětleno. Jisté je, že po několika dnech se Túniho obchůdek přestal nabízet jako první alternativa po zadání slova Google.

Káhiřan si nad celou věcí hlavu neláme, protože má teď plné ruce práce a nestačí vyřizovat zakázky. Společnost Google mu prý dvakrát volala, ale kvůli množství zákazníků neměl čas se jí věnovat. Bankrot, o němž uvažoval nedávno, je už minulostí.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...