Sobota 24. října 2020svátek má Nina 9 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Electro World dosáhl nejlepšího výsledku od roku 2008. Dostal se do zisku více než 30 milionů

Elektronika. Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Elektronika. Ilustrační foto. | foto: Reuters

PRAHA Prodejce elektroniky Electro World se za rok končící letošním březnem dostal do zisku 32,8 milionu korun z předchozí ztráty 5,8 milionu korun. Šlo o nejlepší výsledek firmy od roku 2008, léta předtím byla ve ztrátě. Tržby stouply o 14 procent na 3,7 miliardy korun, uvedla firma ve výroční zprávě umístěné ve Sbírce listin. Firma sice vykazovala zisk už loni, ale pouze za zkrácené 11měsíční účetní období.

Za nárůstem tržeb stály všechny prodejní kanály, nejvíc ale zvyšující se prodeje přes internet. „Obchodní marže sice nezaznamenala růst v procentuálním vyjádření, avšak díky zvýšení tržeb došlo k jejímu nárůst v hodnotovém vyjádření,“ uvedla společnost. Personální náklady se kvůli nedostatku zaměstnanců na trhu práce zvýšily meziročně o šest procent. Firma na konci účetního období zaměstnávala 682 lidí, meziročně o 49 více.

V letošním roce se chce Electro World soustředit na rozvoj věrnostního klubu. „Další prioritou taktéž zůstává optimalizace prodejní sítě z pohledu velikosti prodejní plochy, souvisejících nájemních podmínek a zároveň provádění investic k jejímu vylepšení, popřípadě rozšíření o další lokality dle toho, co bude vyhodnoceno jako možné a ekonomicky efektivní,“ stojí ve zprávě.

Sítě Electro World v ČR a na Slovensku koupil v roce 2014 od britské skupiny Dixons Retail slovenský řetězec se spotřební elektronikou Nay. Společnost provozuje v Česku podle svých internetových stránek 19 prodejen. Electro World svoji první prodejnu v ČR otevřel v roce 2002.

Mezi největší prodejce elektroniky patří v Česku dále Alza.cz, Mall.cz či Datart (HP Tronic). Největší tuzemský internetový prodejce Alza.cz loni zvýšil tržby na rekordních 25 miliard korun bez DPH.

Prodej technického spotřebního zboží v Česku se loni zvýšil o 6,6 procenta na 83,4 miliardy korun. Kromě fotoaparátů se více prodávaly všechny kategorie. Nejvíce se zvýšil odbyt v odvětví telekomunikací a spotřební elektroniky, ukazují data průzkumu společnosti GfK Temax.

Feťáci lásky stále hledají, ale nikdy nenajdou, říká párový terapeut Vojtko

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lásku si často pleteme se zamilovaností, ale vztah je práce, která nikdy nekončí. „Tolerance není ten správný klíč ke...

Můžete skoro všechno, nemusíte nic. Jak probíhají swingers party v Česku

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Swingers kluby, tedy místa neřesti, kde si páry mezi sebou střídají partnery a užívají si i těch nejdivočejších...

Střeva můžou i za naše štěstí či obezitu, říká molekulární biolog Ryšávka

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za civilizační choroby (např. alergie), ale i za vážné nemoci může mimo jiné vybíjení bakterií ve střevní mikroflóře....