19. května 2009 9:41 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Electro World v Česku zůstane

Electro World v Česku zůstává | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Electro World v Česku zůstává | foto: Lidové noviny

LONDÝN Společnost DSG International, která je druhým největším prodejcem elektroniky v Evropě, si ponechá svých 16 prodejen Electro World, které provozuje v České republice. Zůstává i na Slovensku, z Maďarska se ale rozhodla odejít a devět prodejen, které tam má, prodá za jedno euro (asi 27 Kč) společnosti EW Electro Retail.

Na Slovensku má DSG tři prodejny Electro World. Firma ale působí i v Británii, kde má řetězce Currys a PC World. Jasno zatím nemá v Polsku, kde provozuje osm prodejen. Zda si je ponechá, nebo je prodá, vedení firmy podle agentury Reuters dosud nerozhodlo.

DSG uvedla, že prodejny Electro World ve finančním roce do 3. května 2008 utrpěly ve střední Evropě provozní ztrátu 6,8 milionu liber (zhruba 207,3 milionu Kč).

Na DSG negativně doléhá pokles spotřebitelských výdajů, který je patrný v celé Evropě. V dubnu firma uvedla, že umístila cenné papíry za 311 milionů liber a výtěžek použije na urychlení restrukturalizace a zlepšení své finanční situace.

ČTK