13. července 2016 16:36 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Energetický regulační úřad má nové místopředsedy. Posílil také komunikační oddělení

Logo Energetického regulačního úřadu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Logo Energetického regulačního úřadu | foto: Česká pozice

PRAHA Tým Energetického regulačního úřadu posílili dva noví místopředsedové. Jan Pokorný, který se stal místopředsedou podporovaných zdrojů energie, pro evropské záležitosti a strategii, a místopředseda sekce regulace Vladimír Outrata. Oba jmenovala v pátek 1. července předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková.

„Oba noví místopředsedové mají bohaté zkušenosti s energetikou, které sbírali v praxi řadu let a kterých Energetický regulační úřad hodlá využít – ať už jde o velmi diskutované obnovitelné zdroje nebo třeba o cenotvorbu elektřiny a plynu,“ prohlásila Vitásková.

Outrata dosud působil ve společnosti NET4GAS, s.r.o., na pozici ředitele prodeje kapacity a také v Českém plynárenském svazu coby předseda výboru pro plynárenské trhy. Pokorný se v energetice pohybuje již od poloviny osmdesátých let. V letech 2008–2012 vedl oddělení teplárenství na Ministerstvu průmyslu a obchodu. S Energetickým regulačním úřadem (ERÚ) spolupracoval v rámci poradního výboru KVET už od roku 2012.

Novou tvář má ERÚ také v oddělení komunikace, jehož vedoucím se stal Michal Kebort, někdejší redaktor České televize. Ten se od roku 2007 soustavně zabývá spotřebitelskou problematikou a komunikace spotřebitelských otázek bude jednou z jeho priorit i na novém místě. Dosavadní mluvčí Vladimír Černý na pozici zůstal. Společně s Kebortem vytvořili komunikační tandem ERÚ.

Lidovky.cz